Somaspor’dan, sol kanada takviye

Yeni sezonda 3. Lig’de mücadele edecek olan ve 2019-2020 sezonunun hazırlıklarına dün start veren Somaspor, bugün yaptığı transferle dikkat çekti. Siyah-beyazlılar, Ofspor’un başarılı sol bek oyuncusu Muhsin Polat’ı kadrosuna kattı. Bugün resmi sözleşmeye imza atan Muhsin, siyah-beyazlı formayı giydi.

MUHSİN POLAY KİMDİR?

1994 Gaziantep doğumlu olan Muhsin, futbola Gaziantepspor altyapısında başladı. Daha sonra Turanspor’da profesyonel olan başarılı kanat oyuncusu sırasıyla Silivrispor, 68 Yeni Aksarayspor, Kırıkhanspor, Bayburt Özel İdarespor ve Ofspor formaları giydi.

TÜRKİYE KUPASINDA DA MÜCADELE EDECEĞİZ

Türkiye Kupasına 1. turda (Soma spor’unda içinde bulunduğu) 44 takım katılacak. Bu sezon Somaspor’unda yer alacağı ”Türkiye Kupasına kaç takım katılacak?” sorusuna TFF’nin resmi internet sitesi açıklık getirdi.

TFF’nin konuyla ilgili resmi internet sitesinde yer alan açıklamaları şöyle:Türkiye Kupasına 1. turda (Somaspor‘unda içinde bulunduğu) 44 takım katılacak. Maçlar tek maç eleme usulüyle oynanacak.

Birinci Eleme Turu müsabakaları, bu statünün 1. maddesinin 2. fıkrasının “a”, “b”, “c” ve “ç” bendinde belirtilen 44 (kırk dört) takım arasında tek maç eleme usulüne göre oynanır.

(2) Takımlar TFF tarafından mesafeler dikkate alınarak torbalara ayrılır. Eşleşmeler bu torbalar dikkate alınarak TFF tarafından çekilecek kura ile belirlenir. Müsabakalar küçük numarayı çeken takımın sahasında oynanır. (3) Müsabakalarını kazanan 22 (yirmi iki) takım tur atlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir