‘Bir daha kapanmayalım’

Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Ayan, artan vaka sayılarına dikkat çekerek esnafları uyardı.

Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Ayan, ‘Pandemi sürecinde en çok esnaf mağdur oldu, tekrar kapanmamak için kurallara riayet edelim’ diyerek esnafları uyardı.
Başkan Ayan açıklamasında şu sözlere yer verdi;
“Son günlerde hızla aratan vaka sayısının önce insan sağlığı ve hayatını etkileyeceği daha sonra yeni yeni nefes almaya çalışan esnafları zor durumda bırakacağını ifade eden Başkan Ayan, “Bu pandemi sürecini elbirliği ile atlata bilmemiz için doktorlarımızın ve devlet büyüklerimizin söylediği gibi her vatandaşımız biran önce aşı olması ve diğeri ise maske, mesafe ve hijyen kurallarını sürekli yerini getirmesi gerekmektedir.” dedi.
Başkan Ayan, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve ilçemizde 1,5 yılı aşkın süredir bir pandemi yaşanmaktadır. Maalesef bu pandemi sürecinde birçok vatandaşımızı kaybettik. Daha fazla acılar yaşamamak için doktorlarımızın dediği gibi önce aşımızı olmamız gerek ve daha sonra uymamız gereken tedbir kuralları ne ise onları yerine getirmemiz lazım… Bu pandemi sürecinde en çok mağdur olanların başında maalesef esnaflarımız gelmektedir. Kısmi normalleşme sürecine geçeli daha kısa bir süre olması ve esnafımız az da olsa hayatta kala bilme nefesine kavuşmuşken lütfen üzerimize düşen kurallar ne ise yerine getirip bir daha kapanma sürecine geçmeyelim. Çünkü esnafımız bir daha kapanma süreci yaşanırsa çok ama çok mağdur olacaklar.
Tüm esnaf arkadaşlarımızda pandemi tedbir kurallarına riayet ederek bu kapanma sürecinin olmaması için herkesi uyarması gerek. Millet olarak bu pandemi sürecini daha çabuk atlatmamız birlik ve beraberlik içinde Devletimizin koyduğu tedbirleri yerine getirerek olacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.