Yetenekler keşfediliyor

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Soma’dan 69 öğrenci seçildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi ile geleceğin şampiyon sporcuları belirlenmeye devam ediyor.
Soma’da 2018-2019 eğitim öğretim sezonunda 3. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan yetenek taramalarında Soma’dan 69 öğrenci seçildi.
Soma Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Dilek Mert, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit etmek amacıyla başlatılan projenin olumlu bir şekilde ilerlediğini söyledi.
Mert “Çocuk ve gençlerimiz erken yaşta spor ile tanışması gerekiyor. 3. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan bu yetenek taramalarında yeteneklerine göre belirlenen öğrencimiz il genelinde uzman eğitmenler eşliğinde eğitim alıyor. Öğrenciler, ilk olarak, el kavrama kuvveti, esneklik, çeviklik, geriye sağlıklı topu atma, sürat koşusu gibi özelliklere göre taranıyor. Yetenek taramalarımız yeni eğitim öğretim yılında da devam edecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.