Türkiye Birincisi Manisa Valiliğinin Misafiri Oldu

Soma Açı Koleji Öğrencisi Kağan Emre Tufan yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı Derecesi ile Ailesi ve okulu Soma Açı Koleji camiası başta olmak üzere Somanın gururu olan Kağan emre Tufan Manisa Vali vekili Ahmet Yılmaz’ın misafiri oldu.
Manisa’da 6 Birinci bulunuyor. Bunlardan birde Soma Açı Kolejinden çıktı. Gururumuz Türkiye birincisi olan ve geleceğin Mühendisliğini hedefleyen Kağan Emre Tufan Valilikte düzenlenen programla ödüllendirildi. Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikicide Kağan Emre Tufan ve Soma Açı Kolejine gurur verici tablo için teşekkür etti.
Valilikte Program düzenlendi, LGS Şampiyonları Ödüllendirildi
Manisa’da LGS sınavında tam puan alan öğrenciler, Vali Vekili Ahmet Yılmaz tarafından ödüllendirildi.
Manisa’da Liselere Geçiş Sınavında tam puan alarak Türkiye birincisi olan öğrencilerimiz, Vali Vekili Ahmet Yılmaz tarafından ödüllendirildi.
Valilik Brifing Salonunda gerçekleştirilen ve dereceye giren öğrenciler ve aileleri ile okul müdürlerinin de katıldığı törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, ‘Bu süreçte herkesin emeği var ama asıl maratonu koşturan öğrencilerimiz, onlar gerçekten zor bir süreçten geçtiler, öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum’ dedi.
Törende konuşan Vali Vekili Ahmet Yılmaz da “Burada 6 pırıl pırıl öğrencimiz var, öğrencilerimiz LGS sınavına girdiler, bütün soruları doğru cevaplayarak tam puan aldılar ve Türkiye birincisi oldular. 97 Türkiye birincisi öğrencimiz arasına kendileri de katıldılar. Bütün öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, hepsinin gözlerinden tek tek öpüyorum” dedi.
Kendisinin de yedi yıl önce bu heyecanı yaşadığına değinen ve süreç içerisinde velilerinde çocuklara destek olmak için gayret sarf ettiklerini de söyleyen Vali Vekili Yılmaz “Bu konuda belki en büyük katkı anne ve babaların, sınav sürecinde çocuklarıyla birlikte sınava hazırlandılar, belki de bir anlamda onlarla birlikte sınava girdiler, ben bu anlamda anne ve babalara çok teşekkür ediyorum. Tabi ki bu konuda eğitimcilerimizde çok önemli, anaokulundan başlayarak bütün öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin üzerinde katkısı ve emeği vardır, bütün öğretmenlerimize de takdirlerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.
Öğrencilerden hayatlarının içerisinde spor ve sanata da yer vermelerini isteyen ve eğitim hayatında başarılar dileyen Vali Vekili Yılmaz daha sonra tam puan alarak Türkiye 1 incisi olan; Soma Açı Koleji Öğrencisi Kağan Emre Tufan ve tam puan alan diğer öğrenciler Mert Ege Bambal, Yahya Aslanalp, Onat Sırrı Orbay, Ahsen Dedeler ve Bora Mercan’a ödüllerini verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.