SOMA ZAFER SPOR,SPORCU TABANINI GENİŞLETİYOR

Bölgemizin başarılı kadın futbol takımı Soma Zafer Spor işbirliği protokolleri ile erişilebilir sporcu tabanını genişletiyor.Balıkesir’in başarılı alt-yapı kulübü Balıkesir Kartal Spor ve Beşiktaş Futbol okulları ile bir protokol imzalayan her iki kulüp yetkilileri Balıkesir’deki kızları futbol ile buluşturuyor.

Balıkesir Kartal Spor ve Beşiktaş spor okulları Balıkesir’li kızları Zafer Spor için eğitecek.Balıkesir Kartal Spor ve Beşiktaş Spor okulları başkanı Musa Karaoğlan “Uzun zamandan beri yetiştirdiğimiz kız sporcularımızı yönlendirecek ciddi bir kulüp arayışı içerisindeydik. Bazı sporcularımızı Beşiktaş kulübüne yönlendiriyorduk. Beşiktaş ayarında daha ulaşılabilir ve işini ciddi yapan bir kulüp arayışı içerisindeydik. Bu konuda standartlarımıza en uygun kulübün Soma Zafer Spor olduğunu tespit ettik. Tesislerini gezince ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anladık. Hakan hocama kız çocukları için Avrupa standartlarında bir tesis oluşturduğu için teşekkür ederiz. Herkesin kazanacağı ama en çok Balıkesir’li kızların kazanacağı bir iş birliği oldu. Her iki taraf için de hayırlı olsun” dedi.

BÖLGEMİZDEKİ FUTBOLU SEVEN VE YETENEKLİ KIZ ÇOCUKLARI İÇİN ERİŞİLEBİLİR BIR KADIN FUTBOL KULÜBÜ OLMAK İSTİYORUZ.

Soma Zafer Spor adına ise Hakan Arslancan  “Çalışmalarımızı basılı ve sosyal medya üzerinden takip eden Balıkesir’li bir çok kız ve ailesi bizimle irtibata geçerek kızlarını kulübümüze getirmek istediklerini ifade ediyorlardı. Bazılarını davet ediyor değerlendiriyorduk  fakat bu çalışmalarımız pek sürdürülebilir olmuyordu. Bizim yerinde eğitim veren ortak çalışabileceğimiz bir kulübe ihtiyacımız vardı Musa hocamıza bu fikrimizi açarak soruna bir çözüm üretmeye çalıştık ve bu işbirliğine karar verdik.Amacımız sporcu seçebilme tabanımızı genişleterek bölgemizdeki futbola istekli ve yetenekli kız çocukları için ulaşılabilir bir kulüp olmak. Bizde bu işbirliğinden en çok Balıkesir’li kızların kârlı çıkacağını düşünüyoruz. Her iki taraf için hayırlı olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.