PİKAP ŞOFÖRLERİ’NİN KORKUSU

Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü (E.L.İ.) bünyesinde çalışan 110 kişiye yakın pikap şoförleri işlerinden olma korkusu yaşıyorlar.

TKİ Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü’nün her pikap ihalesinin ardından yeni bir firmanın ihaleyi alması sonrası pikap şoförleri sürekli tedirgin olduklarını ne zaman işlerine son verileceği korkusu yaşadıklarını ifade ediyor. Pikap şoförleri 11 Ağustos 2021 Çarşamba günü Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü önüne giderek yeni pikap ihalesi sonrası işlerine devam edecekler mi? etmeyecekler mi? Onun görüşmesi için bir araya geldiler. Yaklaşık 110 çalışan pikap şoförü olduklarını ELİ müdürlüğünde yetkililerle bir görüşme yaptıklarını ve şimdide yeni ihaleyi alan firma yetkilileri ile bir araya geleceklerini ifade ediyorlar. Pikap şoförlerinin tek dertleri, yıllardır bu işi yaptıklarını ve her ihale sonrası işten çıkarılma korkusu yaşadıklarını bu durumun yaşanmamasını istiyorlar.

Soma’da bulunan siyasilere, sendikalara ve sivil toplum örgütlerine, “Soma’nın tozunu toprağını ve havasını soluyan kimler ise bu işlerde de sadece onlar çalışmalıdır.

Dışardan gelip te Soma’dan iş alan firmalarda öncelikle buranın insanlarına istihdam önceliği sağlanmalıdır. Bu genel olarak sağlanıyor fakat sağlanmadığı durumlarda bu haklı talebi de tüm Somalılar savunmalıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir