Soma Yürüdü

Soma’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. Beşyol mevkisinden başlayan yürüyüş, Cengiz Topel Meydanı’nda sona erdi.

Soma’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. Soma Beşyol mevkisinden başlayan yürüyüş, Cengiz Topel Meydanı’nda sona erdi. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan program, sela ve Kur’an okunmasıyla devam etti. Etkinliklerde Atatürk posterlerine yer verilmeyişi dikkatlerden kaçmadı.

Meydanda toplanan yediden yetmişe yüzlerce kişi, Türk bayrakları ile programa iştirak etti.

Ayrıca darbe girişimi sırasında çekilen fotoğrafların yer aldığı sergi, Soma Belediyesi Düğün ve Toplantı Salonu’nda ziyarete açıldı. Soma Ulu Camisi’nde darbe girişiminde şehit olanlar ve tüm şehitler için mevlid-i şerif okutuldu.

Soma Kaymakamı Altıntaş yaptığı açıklamada, “Böyle kötü bir günü Allah bir daha milletimize yaşatmasın. İş başa düştüğü zaman bütün bir millet olarak hepimiz ülkemizi canımız pahasına korumaya hazırız.” dedi.

Belediye Başkanı Ali Tulup da 15 Temmuz’un Türk milletinin canı pahasına ülkesini ve vatanını nasıl savunduğunun kanıtı olduğunu ifade etti. Başkan Ali Tulup h yaptığı açıklamada ise; “Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin 3. yılında da Somalı vatandaşlarımız ile meydanlardaydık. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz “Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü”ne katılmak amacıyla 5 yol mevkiinde tüm Soma Protokolü, Siyasi Parti, STK Temsilcilerimiz ve Somalı vatandaşlarımız ile buluşarak Cengiz Topel Meydanına doğru coşku ve imanla yürüyüşümüzü geçekleştirdik. Yürüyüşün tamamlanmasıyla anma etkinliklerimiz Cengiz Topel Meydanında İlçe Müftülüğümüzün hazırladığı Kur’an-ı Kerim tilaveti dinletisi ve çeşitli etkinliklerle devam etti. Tarihe zafer olarak yazılan bu gecede bizleri yalnız bırakmayan, her daim vatanına, bayrağına sahip çıkan hemşerilerime canı gönülden teşekkür ediyor; canları pahasına bu aziz vatanı koruyan kahraman Şehitlerimize Yüce Allah’tan Rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.