Soma OSB Ne Oldu?

Yerel seçimler öncesi Soma OSB için müjdeli haberler veren ve OSB’de arsa tahsislerinin başlayacağını söyleyen AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan’a seslenen Somalılar, Soma OSB’de ki gelişmeler hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesini istedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, 27 Mart 2019 tarihinde beraberinde Belediye Başkanı Ali Tulup, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy ve MHP İlçe Başkanı Adem Yıldırım’ı da alarak yaptığı basın açıklamasında Soma Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) parselasyon çalışmalarının tamamlanarak tapuların alındığını, yakında arsa tahsislerine başlanacağını söylemişti.
Vali Ahmet Deniz başkanlığında Soma OSB Müteşebbis Heyetinin çalışmaları yürüttüğünü de ifade eden Özkan, Soma OSB’nin lojistik olanakları, ulaşım güzergâhları ve Türkiye’nin 5. teşvik bölgesinde yer almasından dolayı yatırımcıların ilgi odağı olacağına inandığını dile getirmişti.
ÇALIŞMALAR HANGİ AŞAMADA
Soma OSB’de 48 tane fabrika arsasının yanı sıra, 14 tane yeşil alan, sosyal tesis, idari bina, arıtma tesisi gibi alanlar için olmak üzere toplam 62 adet tapu alındığını, alt yapı için proje çalışmaları başladığı bilgisinin aktarılmasına rağmen aradan geçen dört ay gibi zaman diliminde çalışmaların hangi aşamada olduğunu sorgulayan Somalılar, başta Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Ali Tulup ve diğer yetkililerden Soma OSB’de yapılan çalışmaların son durumu ile ilgili açıklama yapılmasını istedi.
YATIRIMCIYA YER TAHSİSİ YAPILDI MI?
Özkan’ın “Soma OSB’de projelendirme çalışmaları için bütçe de hazır. Bu yıl için alt yapı çalışmaları da başlayacak. Artık tapular da çıktığı için arsa tahsisi de yapmak mümkün hale geldi. Seçimlerin ardından müteşebbis heyeti İzmir, Bursa, İstanbul’dan ve diğer illerden yatırımcıları Soma’ya davet edeceklerdir.” İfadelerini hatırlatan Somalılar, “Seçimlerden hemen sonra altyapı çalışmaları başlayacaktı. Bu çalışmalar yapıldı mı? Soma OSB’den salınacak sanayi atıklarının arıtılarak doğaya salınması için yapılması zorunlu olan arıtma tesisi yapılıyor mu? En önemlisi son dört ayda Soma OSB’ye yatırım yapmak isteyen kaç sanayici istekte bulundu. Bunları bilmeye hakkımız var. Yetkililer kafamızdaki soru işaretlerini gidermeliler” diye konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.