“SOMA KENT PARK NE ZAMAN BİTECEK?”

“VERİLEN SÖZLER ÇÜRÜDÜ”
CHP Soma İlçe Başkanlığı Soma Belediyesi’nin Kent Park projesini sordu.

CHP İlçe Başkanı Levent Albinsoy, “CHP Soma İlçe Başkanlığı olarak, yapımı yarım kalan ve çürümeye terk edilen Soma Kent Park proje alanında incelemelerde bulunduk. Ak Partili Soma Belediye Başkanları Sayın Hasan Ergene ve Sayın Ali Tulup tarafından verilen sözlerin çürüdüğünü görmek bizlerde üzüntüye neden oldu.
Soma Kent Park Projesi, “Ege Bölgesinin en iddialı projesi” olarak dönemin Belediye Başkanı Hasan Ergene tarafından Kasım 2016 ayında Soma kamuoyuna tanıtılmıştı. Halk arasında “Azot Çamlığı” olarak bilinen Altıntepe Mevkiinde yaklaşık 180 dönümlük araziye inşa edilecek kent park içerisinde; piknik alanı, macera parkı, lunapark, havuz, gölet, mini hayvanat bahçesi, amfi tiyatro, nikâh salonu, kafe ve restoranlar gibi etkinlik alanları olacaktı.
Soma Kent Park Mimari ve Mühendislik Projelerinin hazırlanmasına yönelik hizmet alımı işi ihalesi 2017 yılında yapıldı. İhale sonucunda, Soma Kent Park mimari projesi, 130.000,00-TL+KDV bedel ile çizdirildi. Parkın istinat ve çevre duvarları inşa edildi. Duvarların inşasından sonra proje alanına tek bir çivi çakılmadı. Yapılan duvarlar ile birlikte yüz binlerce Türk Lirası toprağa gömüldü.
Soma Kent Park ve yine inşaatı yarım kalan bir başka proje olan Soma Değirmen Park, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ak Partili Belediye Başkanı Sayın Ali Tulup’un seçim broşürlerini süslemişti. Sayın Başkan, yerel seçimler öncesinde, konuşma yaptığı kahvehanelerde, vatandaşlarımıza söz konusu projeleri tamamlayacağının sözünü vermişti. Seçimlerin üzerinden yaklaşık bir buçuk yıl geçti. Bu kadar süre zarfında her iki projemiz de tamamlanabilirdi. Ancak ne yazık ki verilen sözler tutulmadı. Projeler yarım kaldı, çürümeye terk edildi. Toprağa gömülen ve çürümeye terk edilen imkanlarımızı görünce hepimizin yüreği sızlıyor.
Değerli yerel basınımız aracılığı ile Sayın Belediye Başkanımıza soruyoruz; yerel seçimler öncesinde verdiğiniz sözleri ne zaman tutacaksınız? Soma Kent Park ve Değirmen Park projelerini ne zaman tamamlayacaksınız? Her iki projede de meydana gelen kamu zararının hesabını nasıl vereceksiniz? Vatandaşımız artık sizden laf değil icraat bekliyor. Verilen sözlerin tutulmasını, projelerin tamamlanmasını bekliyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.