Aleyna Durmaz İlk Sekizde

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) tarafından düzenlenen Geleneksel Okçuluk Yıldızlar ve Gençler Açık Hava Türkiye Şampiyonası, 30 ilden 132 sporcunun katılımıyla Kütahya’da yapıldı.

Kütahya Okmeydanı Geleneksel Türk Okçuluk Tesisleri’nde düzenlenen şampiyonada Soma Sotesspor Gençlik Spor Kulübü Sporcusu Aleyna Durmaz, Yıldızlar ve Gençler Açık Hava Türkiye Şampiyonası Final Atışlarında ilk 8 e kalma başarısı gösterdi.Final atışlarında yarışma heyecanının önüne geçemeyen Aleyna Durmaz, güçlü rakibine mağlup oldu ve 8’likle yetinmek zorunda kaldı.

Bircan, ”Aleyna Durmaz yarışma heyecanını biraz yenebilmiş olsaydı madalya ile dönebilirdi.”

Soma Sotesspor Gençlik Spor Kulübü Antrenörü Mustafa Can Bircan, Sporcusu Aleyna Durmaz‘ı katıldığı ilk Türkiye şampiyonası, 6 aylık gibi bir çalışmadan sonra gösterdiği başarısından dolayı kutladı. Bircan, ” Aleyna Durmaz yarışma heyecanını biraz yenebilmiş olsaydı madalya ile dönebilirdi. Bundan sonra daha iyi çalışarak gelecek günlerde daha iyi neticeler alabiliriz. Her zaman olduğu gibi düzenli antrenmanlarımıza devam edeceğiz.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.