Burhanettin Basatemür’dan Açıklama

Yeni sezon hazırlıklarına 12 Temmuz’da kendi tesislerinde start veren ve 2 dönem halinde çalışmalarını burada sürdürürken oynadığı 4 hazırlık maçında; Menemenspor’a 1-0, Göztepe’ye 3-2 mağlup olan, Altınordu’yu 2-1 yenen ve Akhisarspor ile 1-1 berabere kalan Somaspor, Bolu’da 10 gün süren 3.hazırlık kampını İskenderunspor, Ankarademirspor, Ankaraspor ve Düzcespor maçlarıyla tamamladı.

2.Ligin yeni ekiplerinden Somaspor’un teknik direktörü Burhanettin Basatemür, “Bolu kampının takımın kaynaşması adına çok olumlu geçtiğini ve Şartlar ne olursa olsun iyi olmak zorundayız” dedi.Somaspor’un Bolu’da gerçekleştirdiği 3. etap kamp çalışmasını önceki gün Düzcespor ile oynadığı hazırlık maçıyla  sona erdi. Kamp çalışmalarını değerlendiren Somaspor teknik direktörü Burhanettin Basatemür, Bolu kampında mükemmel bir çalışma ortamı yakaladıklarını ve bunu en iyi şekilde değerlendirdiklerini ifade etti.

Son derece olumlu bir kamp geçirdiklerini aktaran Basatemür, sözlerini şöyle sürdürdü:

“11 Günlük Bolu kampımız son derece verimli ve iyi geçti. Şöyle ki verimli ve iyi geçti. Bir defa tüm oyuncularımız antrenmanlara katıldı. Bizim için önemli olan oydu. Sakatlık yaşamadan tüm antrenman ve maçlara katılım sağlamaları en büyük artımızdı. Artı yeni bir takım olduğumuz için çünkü bir çok oyuncumuz değişti. Her yıl olduğu gibi bu sezonda gelenler ve gidenler oldu. Bu kamp yeni ve eski oyuncularımızın kaynaşması adına çok verimli geçti diyebiliriz. Kampın hem fiziki şartları hem de coğrafi şartları kamp için çok uygundu, gerçekten çok güzel kamp oldu. Oynadığımız hazırlık maçları da genelde iyi takımlardan oluşan ekiplerle oynadık. Zorluk dereceleri de yüksek olan maçlardı. O açıdan da çok verimli oldu. Kesinlikle skora takılmadan oynadığımız oyuna bakıyoruz, gelişimimize bakıyoruz. Çok sayıda genç oyuncu aldık. Bütçemize uygun davranarak bu şekilde oyuncuları aramıza kattık. İyide bir takım oldu. Şu anki takımızdan da memnunum. En son forvet oyuncusu Yasin Abdioğlu’nu aldık. O da aramıza katılarak transferi noktalamış olduk. Sadece Yasin Abdioğlu aramıza geç katıldı ancak onunda Serik Belediyespor’da 10-12 günlük antrenmanı vardı öncesinde. Ona rağmen yüzde yüz hazır olmayan tek oyuncumuz o var, o da Soma’daki antrenmanlarda en üst seviyeye gelecektir.”

Şartlar ne olursa olsun her zaman iyi olmak zorunda olduklarının altını çizen Basatemür şöyle devam etti:

”Biz her zaman olduğu gibi en iyisine talibiz. Yani işimizi en iyi şekilde yapıp en iyi biz olmak istiyoruz. Bulunduğumuz lig ne olursa olsun en iyi biz olalım. Biz bu en iyiye talibiz. Olur olmaz bunu zaman gösterir ama biz en azından olması için tüm gayretimizi ve tüm çabamızı göstereceğiz ve en iyi olmaya çalışacağız kendi grubumuzda.. Korkmadan, cesaretli bir şekilde kendi özgüvenli bir şekilde hazırlanıyoruz. Daha öncede tüm maçlarımızı böyle oynadık. İnşallah yenisi olduğumuz ligi de böyle oynayacağız. Taraftarımızın keyif alacağı bir takım haline gelmek üzereyiz. Bunun haberini verebilirim taraftarlarımıza Seyircimizle beraber oynayacağız, bununda tabi ki bize artıları olacaktır.”

Somapor’un hedefi doğrultusunda fedakarlıklarda bulunanlarına unutmayan tecrübeli teknik adam:

”Dediğim gibi verimli ve son derece iyi geçen bir kampı bitirdik, iki günlük aradan sonra tekrardan Soma’da antrenmanlarımıza başlayacağız. Bize maddi-manevi bu imkanı sunan başta sn vekilimiz M.Ali Özkan olmak üzere sn belediye başkanımız Ali Tulup ve yönetimimiz tüm iyi niyet ve gayretleriyle takımımızın iyi ortamlarda kamp yapması , iyi malzemeyi giymesi için ellerinde geleni yapıyorlar.

Tabi ki bütün bunları bütçemiz ölçüsünde yapıyorlar. Bu yüzden kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bütün bunların çerçevesinde yönetimle beraber bu sezonda çok iyi işler yapmaya devam edeceğiz. İnşallah bu sezonda başarılı geçen önceki sezonlar gibi güzel geçecek.”

Onur Ulaş’tan İyi Haber

Sakatlığı nedeniyle sezon başı çalışmalarına katılamayan defansın başarılı oyuncu Onur Ulaş’tan iyi haber geldi. Burhanettin Basatemür Onur Ulaş ile ilgili, ‘’Stoper Onur Ulaş’ın bir haftalık tedavisi kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.