Yetenek Taraması grup çalışması tanıtıldı

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı 3. Grup çalışması öncesinde Belediye Meclis Toplantı Salonunda toplantı yapılarak bilgiler verildi.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında toplantı yapıldı.
Toplantıya Kaymakam Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Ali Tulup, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Can, Koordinatör öğretmenler ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü personeli katıldı. Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı 3. Grup çalışmaları hakkında bilgiler verildi.
‘Bu programın amacı; 08-10 yaş grubu çocukların gelişim özelliklerine uygun olarak, çocukların spora özgü temel eğitim ve hareket becerilerini geliştirmeleri ve spor dallarına özgü temel becerileri kazandırmaktır. Bu amaçla; Modül 3 aracılığıyla çocuklar, Modül 1 ve Modül 2’de öğrenilip pekiştirilen temel hareket becerileri, fiziksel uygunluk, motorik ve koordinatif yetileri, spor dallarına özgü temel becerilerle daha gelişmiş etkinlik ve oyunlarda uygular.
Bu modül aynı zamanda çeşitli spor dalları ile bu spor dallarına özgü oyunları, stratejik ve taktik anlayışının gelişimine de olanak sağlar. Böylece, çocukların yatkın oldukları spor dallarına özgü yavaş yavaş yönlendirilmeleri için zemin hazırlanması hedeflenmektedir. Modül 3 çalışma plan ve programları, daha çok eğlence ve oyun temelli olup düşük ve orta düzeydeki alıştırmalardan oluşmaktadır’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.