UYAR MAĞDURLARININ GÖZÜ ÇIKACAK TORBA YASADA

Uyar Madencilik mağduru işçiler için Ankara nezdinde çalışmalar sürüyor. Uyar Mağduru bir gurup işçi mecliste çalışmaları devam eden torba yasa kapsamında önce Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan’ı ziyaret etti ardından Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Merkez yöneticileri ile birlikte Enerji Bakanlığında ziyaretler gerçekleştirdi.

Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, “Soma’dan ziyaretimize gelen Uyar Madencilik işçi temsilcileriyle TBMM’de bir araya geldik. Geçtiğimiz aylarda Işıklar, Atabacası, Eynez ve Geventepe ocaklarında çalışan işçilerimizin sorunları çözülerek 190 Milyon TL tutarındaki kıdem-ihbar tazminatı ödemeleri yapılmıştı. Uyar Madencilik işçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için de sonuç alıncaya kadar çaba göstermeye devam edeceğiz. İşçi kardeşlerimize ziyaretleri için teşekkür ediyorum.” dedi.
Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul ve yönetim kurulu üyeleriyle Enerji bakan yardımcısı Şeref Kalaycı’yı da ziyaret eden uyar madencilik tazminat mağduru madenciler çıkacak yasa ile ilgili görüşlerini ve önerilerini iletti. İşçiler, bu süreçte kendilerini yalnız bırakmayan Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçula ve Genel Sekreter Zekeriya Aydın’a teşekkür etti.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.