Ufka yolculuk’ta ödül töreni

  1. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi.

Sağlıklı Yaşam” Konulu 9.Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Ödül Töreni Belediye Meclis Salonunda yapıldı.
Yarışmanın ödülleri Kaymakam Fatih Akkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ekşi ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdür vekili Adem Dağlı tarafından verildi.
Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi öğrencisi Cemile Bağır Manisa İl Birincisi olduğu belirtildi.
Ödül töreninde konuşan Kaymakam Fatih Akkaya, “Erkek öğrencilerimize ayrı alkış istiyorum. Kızlarımız zaten başarılılar. Kendimizi Matematik, Fen, Geometri’ye kaptırıyoruz. Bi kolu uzun bir bacağı kısa omuz kasları gelişmiş fakat boyun kasları gelişmemiş çelimsiz bir insan çıkıyor karşımıza. Hayatta bu yok, her dalda okumak var. En önemlisi ise okuduğunu anlamak var. Bu anladığı ile cesaret gösterip yarışmaya girmek var. Yarışıp başarılı olmak var. Hepsi için ayrı ayrı teşekkürü hak ediyorsunuz. Kocaman bir kitabı okuyup bununla yarışıyorlar. Tebrik ediyorum” dedi.
Soma Ufka Yolculuk Yarışma temsilcisi İbrahim Yayla, bu yarışmanın Türkiye genelinde her yıl yapıldığı ve yüz binlerce öğrencinin kitap okuyup yarışmaya katıldığını belirtti. Her yıl farklı konuların işlendiğini, bu sene de “Sağlıklı Yaşam” konusunun pandemi dolayısıyla daha da önem kazandığını belirtti. Öğrencilerimize güzelce anlatmak ve yaşantılarında okuduklarını uygulamaları için bir fırsat olduğunu dile getirmiştir.
Bu yarışma, Türkiye Geneli Server Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü, Manisa İlinde Sancak Derneği tarafından organize edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.