Spor tesislerini inceledi

Manisa Valisi Ahmet Deniz, Soma’da spor tesislerinde incelemelerde bulundu.

Vali Ahmet Deniz, Futbol Federasyonu tarafından yaptırılan spor tesislerini ziyaret ederek Manisa Valiliği’nin de destek verdiği kapalı suni çim sahada incelemelerde bulundu.
Vali Deniz’e Kaymakam Ahmet Altıntaş, İlçe Belediye Başkanı Ali Tulup da eşlik etti. Yetkililerden tesisler hakkında bilgi alan Vali Deniz, ‘Spor Şehri Manisa’ projesi kapsamında tesisler ve spor alt yapısı ile ilgili önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Geleceğin sporcularını yetiştirmek için alt yapı tesislerinin önemli olduğunu Gençlik ve Spor Bakanımızın da desteği ile Manisa’nın bu konuda en iyilerden bir tanesi olacağını ifade eden Vali Deniz, “Bu tesislerde yetişecek sporcularımızın ulusal ve uluslararası müsabakalarda elde edecekleri derecelerle ülkemizin göğsünü kabartacağına inancımız tam. Bunun yanı sıra profesyonel olarak olmasa da tüm gençlerimizin sporla uğraşmasını önemsiyoruz. Teknolojinin hayatın her alanına girdiği günümüzde telefon, bilgisayar bağımlılıklarının yanı sıra zararlı alışkanlıklardan çocuklarımızı kurtarabilmenin en önemli yolu kitap, sanat ve spor aktiviteleri. Bu tesisler gençlerimizin fiziksel ve zihinsel gelişimine de katkı sağlayacak” diye konuştu.

Vali Deniz’den SOSEV’e Ziyaret

Soma Sağlık, Sosyal, Eğitim Vakfını (SOSEV) ziyaret eden Vali Ahmet Deniz, Başkan Mustafa Bayraktar’dan vakıf çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Soma’daki temasları kapsamında SOSEV’i ziyaret eden Vali Ahmet Deniz’e İlçe Kaymakamı Ahmet Altıntaş ve Belediye Başkanı Ali Tulup da eşlik etti. Vali Deniz ve beraberindeki heyete Başkan Mustafa Bayraktar ve vakıf yöneticileri tarafından çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Vakıf Başkanı Bayraktar ve yönetimini kutlayan Vali Deniz, “Milletimizin kültüründe paylaşmak, sevgi ve hoşgörü var. Asırlar boyunca olduğu gibi bu günde etnik kökenine, dinine, meşrebine bakmaksızın mazlumları kucaklıyoruz. Bugün gelirine göre karşılıksız yardım konusunda dünya birincisiyiz. Soma Sağlık, Sosyal, Eğitim Vakfı gibi vakıflarımızda bunun yereldeki temsilcileri. Hayır işlerinde öncülük eden, sevgi ve hoşgörü ekseninde hizmet veren tüm sivil toplum kuruluşlarını kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir