Soma DH’de Meme Kanseri Anlatıldı

31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı nedeniyle “Sağlığınız Parmaklarınızın Ucunda” sloganıyla Soma Devlet Hastanesi konferans salonunda toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla konferans düzenlendi. Düzenlenen konferansa İlçe Sağlık Müdürü Fatih Güven, Soma ADSM Başhekimi Dt. H. Zafer BingöL ve Müdürü Sabriye Çalık Soma’da bulunan pek çok sivil toplum kuruluşu ve hastane çalışanları katıldı.
Konferansta konuşmacı olarak Soma Devlet Hastanesi Kadındoğum ve Doğumhane Sorumlu Hemşiresi Seher Andıç meme hastalıkları, meme hastalıklarıyla ilgili belirtiler, meme hastalıklarının teşhisi, meme kanseri, meme kanserine neden olan genetik faktörler, belirtileri, hastalığın tanısı ve tedavisi, elle meme muayenesi ve erken teşhisin önemi ile ilgili bilgiler verdi.
Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Ali Osman Çağlayan ise konuşmasında; “01-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak kabul edilmekte ve bu ay içerisinde yapılacak değişik etkinliklerle toplumda farkındalık oluşturmak amaçlanmaktadır. Meme Kanseri ülkemizde en sık görülen kanser türleri arasındadır. Meme kanseri erken tanısı diğer tüm kanserlerin erken tanısından önemlidir çünkü erken dönemde fark edilen bir meme kanseri hastanın hem yaşamını hem memesini kurtarır” dedi.
Yoğun bir katılım gerçekleştiği konferansın sonunda Hastanemizin 01.10.2019 tarihinde gerçekleşen ”Anne Dostu Hastane” değerlendirmesinde göstermiş oldukları başarı çalışmalarından dolayı personellere Başhekimimiz ve yöneticilerimiz teşekkür belgelerini takdim etti. Başhekim Çağlayan pasta kesiminin ardından emeği geçen herkese ve bu organizasyon da bizlere destek olan Renkli Düşler organizasyon şirketine teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir