Cumhuriyet Çocukları Bölge Finali’nde

Türkiye Zeka Vakfı tarafından, özel ve resmi tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ‘Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası’nın Manisa il finalleri 19 Ekim’de internet üzerinden yapıldı. Yarışmada Soma Cumhuriyet İlkokulu 3.’cü olarak 16 Kasım’da İzmir’de yapılacak bölge finallerine katılmaya hak kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın desteğiyle öğrencilerin düşünme, karar verme, problem çözme becerilerini geliştirmek ve takım çalışması alışkanlıkları kazandırmak amacıyla düzenlenen, ‘Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası Manisa İl Finali yapıldı. Yarışmada Soma Cumhuriyet İlkokulu 3.’cü olarak 16 Kasım’da İzmir’de yapılacak bölge finallerine katılmaya hak kazandı.
Soma Cumhuriyet İlkokulu Müdürü hasan Eroğlu; “Bölge finalleri 16 Kasım’da İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Adana, Erzurum ve Gaziantep illerinde yazılı olarak yapılacak. Şampiyona, 21 Aralık Cumartesi günü Ankara’da gerçekleştirilecek yazılı final sınavı ve ödül töreniyle sona erecek. Yarışmada her kategoride ilk üç dereceye giren okullara kupa, öğrencilerine ve öğretmenlerine ise madalya verilecek. Türkiye finalinde yarışan tüm okullar, öğrencileri ve öğretmenleri de başarı belgesi alacak. Manisa İl Finali’nde 3. Olarak İzmir’de yapılacak bölge finallerine katılma hakkı kazanan okulumuz 4/B sınıfı öğrencileri Livza Özdemir, Eslem Karaaslan, 4/D sınıfı öğrencisi Necip Efe Baydemir’e bölge şampiyonasında başarılar dileriz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir