Öğrenci Yurdu %80 Tamam

Gençlik ve Spor Başkanlığı Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından Soma’ya kazandırılan 300 yataklı öğrenci yurdu %80 tamamlandı.

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından Soma Turgutalp Mahallesi Kozanlı yolunda yapımı devam eden 300 yataklı Yurt inşaatı Belediye Başkanı Ali Tulup, Ak Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy, Belediye Başkan Yardımcısı Sabır Tuna tarafından ziyaret edildi.

Yurtta incelemede bulunan ve yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Belediye Başkanı Ali Tulup ‘Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından ilçemize kazandırılacak olan ve inşaatının %80 tamamlanmış olan 300 yataklı öğrenci yurdumuzda incelemelerde bulunduk. 10 bin metrekarelik arsa üzerinde yapımı devam eden inşaatımız 12 milyonun üzerinde devlet yatırımımızdır.
İlçemizde 4 yıllık Fakülte olması yolunda önemli bir yatırım olan öğrenci yurdumuz modern bir şekilde inşa edilerek burada kalacak öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede ve öğrencilerimize otel konseptinde hizmet verecek donanımda tasarlanmıştır’dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.