Soma Kurtuluş Gazetesi

MİLLETVEKİLİ ÖZKAN’DAN İNFAZ YASASI AÇIKLAMASI

AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. İnfaz düzenlemesi ile ceza infazında yarı oranında indirime gidildi. İnfaz düzenlemesine göre açık cezaevindeki hükümlüler, 31 Mayıs’a kadar izinli sayılacak. İnfaz düzenlemesiyla denetimli serbestlik bir defaya mahsus olmak üzere 3 yıla çıkarıldı. İnfaz yasasının mecliste görüşülmesi çalışmalarına […]

MİLLETVEKİLİ ÖZKAN’DAN İNFAZ YASASI AÇIKLAMASI
15 Nisan 2020 - 16:21 'de eklendi.

AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.

İnfaz düzenlemesi ile ceza infazında yarı oranında indirime gidildi. İnfaz düzenlemesine göre açık cezaevindeki hükümlüler, 31 Mayıs’a kadar izinli sayılacak. İnfaz düzenlemesiyla denetimli serbestlik bir defaya mahsus olmak üzere 3 yıla çıkarıldı. İnfaz yasasının mecliste görüşülmesi çalışmalarına katılan Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, “TBMM’de 7 gün süren görüşmelerin sonucunda Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi CHP, HDP ve İyi Parti’nin her türlü engelleme girişimlerine rağmen AK PARTİ ve MHP’nin oylarıyla yasalaştı.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER