Millet Bahçesi İhalesi yapıldı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Soma Millet Bahçesi ihalesinin tamamlandığı ilan edildi. İhale kapsamında 85 evler alanına yapılacak Millet Bahçesi 2021 yılı Ağustos ayında tamamlanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde TOKİ eli ile yapılmaya devam eden millet bahçeleri projeleri için bir yandan tamamlanan projelerin açılış törenleri düzenlenirken bir yandan da yeni projeler için de ihale süreçleri tamamlanıyor.
Bunlardan biri de Soma millet bahçesi projesi oldu. Pandemi dönemi nedeni ile riskin azaltılması amacıyla e ihale yöntemiyle saat 14:00’te gerçekleştirilen ihalede kazananlar belli oldu. Manisa İli, Soma İlçesi, Kurtuluş Mahallesi Millet Bahçesi Ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi tamamlandı.
Yapılan ihale kapsamında 2 bin 969,91 metrekaresi İnşaat Alanına Sahip Sosyal Donatılar ve 30 bin 790,00 metrekarelik Alanda Millet Bahçesi Genel Altyapı İşleri ve Rekreasyon Alanları Yapımı İşi ihalesi gerçekleştirilmiş oldu.
Projenin bitiş tarihi ise yer teslimi tarihi itibari ile 300 gün olarak belirlenirken en geç 2021 yılının Ağustos ayına kadar millet bahçesinin Somalılara hizmet vermesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.