KÜTAHYA’LI KIZLAR ZAFER SPOR’UN KONUĞU OLDU

Mustafa Necib Alayeli Çağdaş Eğitim Vakfı, Gediz Belediyesi, Soma Belediyesi, Soma Kütahya’lılar derneği ve Soma Zafer Spor işbirliği ile gerçekleşen organizasyonda, illerinde kadın futbol takımı olmayan Kütahya’lı yetenekli kızlar, 3 günlük kamp ve seçmeler için Zafer Spor kulübünün konuğu oldu.

Konuk kızlara cumartesi sabahı kahvaltı ikramında bulunan, Soma Kütahya’lılar dernek yönetimi adına konuşan Dernek Başkanı Şuayip Baybüre “ Kütahya’dan futbol oynamak ve kendilerini ispatlamak için Soma’ya gelen hemşehirlilerimiz ile bir araya gelmek bizleri çok mutlu etti.
Kadın futbolu konusunda marka olma yolunda ilerleyen, Zafer Spor Kulübüne de Kütahya’lı kızlarımıza kapısını açarak böyle bir fırsat yaratmasından dolayı teşekkür ederiz” dedi.
Zafer Spor Kulüp Başkanı Hakan Arslancan “Uzun zamandır tesislerimizi kızların rahat ve güvenlikli şekilde konaklayacağı standartlara getirmeye çalışıyorduk. Bunu belli bir standarta getirdiğimizi düşünüyorum. Bu yaz boyunca Türkiye’nin değişik yerlerinden gelecek yetenekli kızları, kampa alarak seçmeler yapacağız. Bu proje kapsamında ilk konuklarımız Kütahya’lı 16 kız oldu. 3 gün boyunca tesislerimizde kalan kızlarımızı seçme ve şehrimizi tanıtma fırsatı bulduk. Birbirinden yetenekli Kütahya’lı kızlar gelecek için bize büyük umut verdi. Amacımız; 2-3 yıl içerisinde antrenman, konaklama ve beslenme imkanları ile kadın futbolunun Altınordu’su olmaktır. İyi futbol, iyi futbolcu ile oynanır. Bizde en iyileri bulup kulübümüze kazandırmaya çalışıyoruz.
Organizasyonda desteğini esirgemeyen Soma Belediye Başkanımız Ali Tulup’a teşekkür ederim.
Soma Kütahya’lılar dernek yönetimine hemşehirli kızlara gösterdikleri yakınlık ve ilgi için teşekkür ederim. Ayrıca Mustafa Necib Alayeli Çağdaş Eğtim Vakfı adına, Kütahya’daki yetenekli kızları bulup, bir araya getirerek kızlara yeni fırsatlar sunan Şeref Demir ve Sedat Çam hocalarımıza teşekkürlerimi sunarım.” Vakıf adına görüşlerine başvurduğumuz Beden Eğitimi Öğretmeni Şeref Demir hocamız ”Kızlarımıza bu imkanı sağlayan ve gelişimlerinde yeni ufuklar açmalarını yardımcı olan, SOMA ZAFER SPOR KADIN FUTBOL KULÜBÜ başkanı Hakan Arslancan bey’e, kulüp emektarlarına bu yolculuk da bizlerle ilgilenen Soma Kütahya’lılar derneğine teşekkür ederim.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.