İSG için İşveren, İşçi ve Aileler El Ele

Türkiye Maden İşçileri Sendikası tarafından, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş mali desteği ile “Dayanışma ile İş Güvenliği: İSG için İşveren, İşçi ve Aileler El Ele” başlıklı proje etkinliklerinden olan İSG şenlikleri başladı.

Maden sektöründe aileleri de kapsayan ve iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalığı arttırmaya yönelik İSG şenlikleri düzenlendi.
Türkiye Maden İşçileri Sendikası tarafından “Dayanışma ile İş Güvenliği: İSG için İşveren, İşçi ve Aileler El Ele” başlıklı proje kapsamında düzenlenen İSG şenlikleri Soma’da gerçekleştirildi.
Hedef kitlelerde güvenlik kültürü ve iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalığı arttırmak üzere üç temel etkinlikle oluşturulan İSG Şenlikleri, 1 Nisan Cuma günü Ramada by Wyndham’da sendika yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı yerel paydaşlar ve karar vericilerin de davetli olduğu yerel paydaşlar toplantısı ile başladı.
Yerel halkın, eşlerin, anne ve babaların yanında çocukların da iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalık kazanması, hep birlikte eğlenceli ve öğretici oyunlarla küçük yaştan itibaren güvenlik kültürüyle tanışmaları ve çalışan babalarının koşullarını, iş güvenliğinin öneminin vurgulanması hedeflendi.
2 gün boyunca Soma Türk İş Madenciler İlkokulu bahçesine kurulan ve alanında uzman eğitimcilerle çocuklar güvenlik parkurunu deneyimledi.

Maden sektöründe iş güvenliği ve güvenlik kültürünün hayatımıza yerleşmesi için 2 seans olarak gerçekleşen ‘Madencinin yolu’ başlıklı tiyatro oyunu sergilendi.
Maden sektöründe, iş sağlığı ve güvenliğinin (İSG) önemi hakkında farkındalık yaratmayı, aileler, yöre halkı, işçi ve işverenler dahil herkese güvenli bir ortam sağlamayı hedefleyen Proje, güvenlik kültürünün yaşamın her alanında işlenmesini amaçlıyor. Proje kapsamında bugüne kadar farkındalık yaratıcı eğitimler, İSG günleri ve yarışmalar düzenlendi.
Güvenlik kültürünü hedef bölgelerde oluşturmaya yönelik olarak Soma’da gerçekleştirilen İSG şenlikleriyle; anne-baba, eşler, çocuklar ve işçiler hep birlikte eğlenerek öğrendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.