Gönüllüler Ödüllendirildi

Türk Kızılayı Soma Şubesi tarafından Gönüllü kan bağışçıları Günü anısına Belediye Düğün Salonunda madalya töreni düzenlendi. Törende 1 altıni 11 gümüş ve 230 bronz madalya verildi.

Türk Kızılayı Soma Şubesi tarafından ‘Gönüllü kan bağıçlıları günü’ anısına Soma Belediye Düğün Salonunda madalya töreni düzenlendi. Törene Cumhuriyet Başsavcısı Serkan Başaran, Belediye Başkan Vekili Mustafa Çamzeybek, Türk Kızılayı Manisa Kan Bağışı merkezi Müdürü Dr. İsmet Nardal’ın yanı sıra kan bağışçıları ve daire amirleri katıldı. Madalya töreni öncesinde Soma’da yapılan çalışmalar hakkında Soma Kızılay Şube Müdürü Aziz Günal katılanları bilgilendirdi.
Ramazan ayında gıda paketi bağışında bulunan kurumlar plaket ile ödüllendirildi.


Türk Kızılayı Manisa Kan Bağışı merkezi Müdürü Dr. İsmet Nardal ‘Bu yıl Türk Kızılayı’nın 151. yılını kutluyoruz. Böyle bir günde Soma Şubemize, ilçe şubeleri arasında çalışkanlığı, halka yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ediyorum. İnsan hayatına katkıda bulunan bir kuruluşuz. 1957 yılından bu yana kan bağışına katkıda bulunuyoruz. Ege Bölgesi olarak Türkiye’de en çok kan alan bir bölgeyiz. Manisa olarak ise kan bağış merkezi olarak Türkiye’de 3. sırada bulunuyoruz. Soma’da gönüllü kan bağışçılarımız yıl içinde 14.700 tüp kan bağışında bulundu. Kendilerine kurtardıkları hayatlar için çok teşekkür ediyoruz’dedi.
Törende 35 ve üzerinde kan bağışında bulunan 1 kişiye altın, 25 ve üzeri kan bağışında bulunan 11 kişiye gümüş 10 ve üzeri kan bağışında bulunan 230 kişiye ise bronz madalya hediye edildi.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.