Fatih´in Öğrencileri Almanya’dan Döndü

Öğrencilerimiz “”Gümrük ve Lojistik Sahalarındaki Operasyonların Avrupa´da Öğrenilmesi” başlıklı Erasmus + Mesleki Eğitim Programı, Mesleki Eğitim Öğrenici Hareketliliğini 07.07.2019-20.07.2019 tarihleri arasında Almanya’da tamamlayıp Soma’ya döndü.

Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan, Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Türkiye Ulusal Ajansının yürüttüğü Erasmus + Mesleki Eğitimi Programı, Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında kabul edilen, 2018 yılı Teklif Çağrısı döneminde sunulan 2018-1-TR01-KA102-052006 Proje Nolu “Gümrük ve Lojistik Sahalarındaki Operasyonların Avrupa´da Öğrenilmesi” projemiz kapsamında 07/07/2019-20/07/2019 tarihleri arasında Almanya´da proje faaliyeti başarılı bir şekilde sona erdi.
Okul İdaresi tarafından yapılan açıklamada ‘Avrupa Birliği ülkesinde lojistik operasyonlarının gerçekleşme şekillerini, saha uygulamalarını, transit taşıma yöntemlerini, petro kimya lokasyonlarının planlama, uygulama, değerlendirme aşamaları stajlarını ve kültürel faaliyetleri başarı ile tamamlamışlardır. Staj faaliyetimizin Almanya ortağı olan Spedition Shrudde firmasına al bayrağımız ve okulumuzun temsili flamasının hediye edilmesi, sertifikaların, Europass belgelerin alınmasıyla projemizin Almanya hareketliliği sona erdi.
“Refakatçi öğretmenimizin eşliğinde beş öğrencimizin yurt dışında böyle bir proje kapsamında staj yapmaları, öğrencilerimizin bakış açılarını yeniden gözden geçirmelerine, okulumuzda gördükleri eğitimi bir Avrupa ülkesiyle karşılaştırma imkânı sağlamıştır.” Öğrencilerimiz projenin her aşamasında büyük bir dikkat ile eğitim faaliyetini takip etmişlerdir.
Avrupa Birliği ülkesinde lojistik operasyonlarının gerçekleşme şekillerini, saha uygulamalarını, transit taşıma yöntemlerini, petro kimya lokasyonlarının planlama, uygulama, değerlendirme aşamaları stajlarını ve kültürel faaliyetleri başarı ile tamamlamışlardır. Staj faaliyetimizin Almanya ortağı olan Spedition Shrudde firmasına al bayrağımız ve okulumuzun temsili flamasının hediye edilmesi, sertifikaların, Europass belgelerin alınmasıyla projemizin Almanya hareketliliği sona erdi. Bundan sonraki aşamada projemiz web sitemiz, okulumuzun paydaşları, yerel medya, sosyal medya aracılığı ila yaygınlaştırılacaktır.
22.142 Avro hibe desteği alan projemizin, öğrencilerimize, öğretmenlerimize, okulumuza, ilçemize ve ülkemize katkı sağlamasını temenni eder öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik eder, Türkiye Ulusal Ajansına katkılarından dolayı teşekkür ederiz’denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir