Esnaf Odası’ndan “Umut Işığı” Projesi

Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Çilek Bahçesinde düzenlenen program ile yeni sosyal sorumluluk projesini açıkladı.

Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası ‘Geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği ‘Çınarlara Vefa’ adlı sosyal sorumluluk projesinden sonra bu yıl da ‘Umut Işığı’ projesini tanıttı.

Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından hazırlanan ‘Çınarlara Vefa’ adlı sosyal sorumluluk projesinin ardından yeni bir sosyal sorumluluk projesini Çilek Kır Bahçesinde düzenlenen lansman ile açıkladı.
Çilek Bahçesi Kır Düğün Salonunda yapılan lansmana Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, siyasi parti temsilcileri, sendika yöneticileri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve esnaf katıldı.


Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Ayan, “Biz yasal görevlerimizi yerine getirirken, hayatın içinde olmak nasıl bir şey, böyle bir düşünce içinde olduk. 2002 yılında başladığımız bu tür çalışmaları yavaş yavaş her yıl üstüne koyarak, bugüne getirdik. Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası yöneticilerinin kurduğu dernek olan Ses-Der aracılığıyla ve bu derneğe bağışta bulunan esnaf arkadaşlarımızın katkılarıyla bir çok öğrencimizin okumasına az da olsa yardımcı olduk. 2002-2014 yılları arasında 240 üniversite öğrencimize burs verdik.300 öğrencimize de öğrenci yardımı yaptık. Şimdi o çocuklarımızın hayatta başarılı olduklarını görerek, çok mutlu oluyoruz. Hayatın içinde olmak güzel bir şey dedik ve değişik projelerle devam ettik. Umarım güzel şeyler yapıyoruzdur.Hayatın içinden olmaya devam edeceğimizi bir kez daha hatırlayarak, hepinizi selamlıyorum” dedi.
Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, “İnsanın en büyük özlemi, en büyük arzusu ihtiyacı olan insanlara destek olmaktır. Bizde böyle bir projeyi görünce mutluluk duyduk. Elimizden geldiği kadar yardım etmeye gayret sarf ettik. İnşallah bu daha da ileriye gider. Bundan sonra da daha güzel şeyler yaparız” dedi.
Konuşmaların ardından projeye destek olan ve katkı sağlayanlara plaket takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.