Engellilerin yaşadığı rampa krizi çözüldü

PTT önünde engellilerin yaşadığı rampa krizi çözüldü. Bir Damla Ol Engelliler Derneği Soma Şubesi yönetimi Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ekşi’yi ziyaret ederek teşekkür etti.

PTT önünde sadece ATM’nin önüne giden ancak dik yapıldığı için engellilerin kullanamadığı kaldırım düzeltildi. Soma Belediyesi ekipleri tarafından PTT önüne de rampa koyuldu. Yaşadıkları sorunu sosyal medya üzerinden dile getiren engelliler verilen çabanın sonuç vermesi üzerine Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ekşi’yi makamında ziyaret ederek teşekkür ettiler.

Bir Damla Ol Engelliler Derneği yönetimi ‘Dün fotoğrafını paylaştığımız PTT’nin kaldırım rampaları bugün Soma Belediyesi tarafından yenilendi ve hiçbir engel kalmadı. Nerede ne sıkıntı varsa onu düzeltmeye hazırız dediler. Belediye Başkan yardımcımız Abdullah Ekşi abimizi makamında ziyaret ettik. Bizlerle ilgilendiği için çok teşekkür ederiz’denildi.
Düğün Salonlarına Engelli asansörü
Belediye Düğün Salonunun yanı sıra etkinliklerin yapıldığı bir çok salonun engellilere yönelik olmadığını dile getiren Bir Damla Ol Engelliler Derneği Soma Şubesi Başkanı Mustafa Çakmak ‘ Engelli asansörlerinin yapılması gerektiğini vurguladı.
Engellilerin en büyük sorununu da bazı kamu binalarına ulaşımında zorluk çekmesi. Soma Belediyesi Düğün Salonu’da bunlardan biri. Bir Damla Ol Engelliler Derneği Soma Şubesi Başkanı Mustafa Çakmak, “Soma’da neredeyse büyün etkinlikler bu düğün salonunda yapılıyor. Ancak salona girmek biz engelliler için bir hayal. Binanın ne engelli rampası ne de engelli asansörü var. Biz engellileri ikinci sınıf vatandaş olarak gören belediye en kısa sürede bu ayıbını ortadan kaldırmak için bir adım atmalı. Düğün salonuna engellilerin de girebilmesi için engelli asansörü yapılmalı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.