ELİ’ye Engelli Personel Alınacak

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Ege Linyit İşletmeleri Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere altısı eski hükümlü, üçü engelli toplam 9 kişi sınavla işe alınacak.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Ege Linyit İşletmeleri Müdür vekili İsmail Ceran imzasıyla yayınlanan duyuruda, sınava girmek isteyenlerin 24-28 Haziran 2019 tarihleri arasında İŞKUR’a başvurabilecekleri belirtildi.
İsmail Ceran yaptığı duyuruda şu ifadelere de yer verdi; “4857 sayılı İş Kanununun 30. Maddesi gereği, 6331 sayılı İş Güvenliği ve Sağlığı Kanunu bakımından çok tehlikeli ve tehlikeli sınıfına tabi madencilik yapan işletmemizde 4857 sayılı İş Kanunu ve İşletme Toplu İş Sözleşmesine göre istihdam edilmek üzere; ilgili yönetmelikler kapsamında ölçü tespit elemanı unvanında altı eski hükümlü ile beden işçisi unvanında 3 engelli işçi alımı yapılacaktır. Aranan koşullar ve nitelikler İŞKUR’a bildirilmiş olup, işçi alım talebimizin 24.06.2019-28.06.2019 tarihleri arasında İŞKUR’a ait www.iskur.gov.tr adresinde yayınlanacağı bildirilmiştir. Sınavlara katılmak isteyen ve istenen şartları taşıyan işçi adayının, duyurumuzun İŞKUR sitesinde ilan edilmesinin ardından belirlenen tarihler arasında Türkiye İş Kurumu’na başvurabilirler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.