Tercihin Adresi Endüstri Meslek Lisesi

Soma’nın nitelikli okullarından biri olan Endüstri Meslek Lisesi başarılı öğrencilerin de tercihleri arasında yer alıyor.

Soma Endüstri Meslek Lisesi, Soma’daki 3 nitelikli okuldan bir tanesidir. Soma Teknik Endüstri Meslek Lisesinin Maden Bölümü LGS puanıyla öğrenci almaktadır. 30 öğrenci kontenjanı bulunan bölüm LGS sınav sonucuna göre yapılan tercihlerle öğrenci almaktadır.
Ülkemizdeki birçok fabrika ve kuruluş meslek lisesinin önemini vurgulamakta ve kaliteli öğrencilerin meslek lisesini tercih ettikleri takdirde oldukça parlak bir geleceğe sahip olduklarını belirtmektedir.
Endüstri Meslek Lisesi, Soma’daki iş kollarına uygun kalifiye eleman yetiştirmektedir. Bunun farkında olan bilinçli velilerimiz çocuklarının nitelikli eleman olarak çalışma hayatına başlamaları için çocuklarının endüstri meslek lisesine gitmesini istemektedir.
Teknik Maden 10. Sınıf Velisi Rahime Sayar “Çocuğumu iyi ki bu bölüme yazdırmışım. Mezun olduktan sonra çocuğum direk teknisyen olarak madende işe başlayabilir.”
Yine 11. Sınıf Makine Bölümü Velilerinden Kazım Akyol “Mezun olduğunda Sefa iş bulmada sıkıntı yaşamayacak.” Şeklinde duygularını ifade etti.
Okul Müdürü Samih İli “Geçen yıldan itibaren kız öğrencilerimizde artarak okulumuzu tercih etmeye başlamıştır. Biz okul olarak bu sayının artarak devam etmesini istiyoruz’dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.