‘ELİ Markasına sahip çıkmalı’

Sahte torbalarla Soma kömürü adı altında satılan kalitesiz kömür nedeni ile Soma kömürünün adının zarar gördüğünü ifade eden Soma Kömür Üreticileri Derneği ‘ELi Markasına sahip çıkmalı’dedi.

Geçtiğimiz günlerde Soma Kömür Üreticileri ve Satıcıları Derneği tarafından yapılan toplantıda gündem maddelerinden birisi olmasına rağmen henüz bir gelişme yaşanmadığını ifade eden Dernek Yönetimi ‘ELİ Kendi markasına sahip çıkmak zorunda’dedi.
Soma Kömürü adı altında satılan bir çok kömürün kalorisi düşük kükürt oranı yüksek kalitesiz kömür olduğunu ifade eden Dernek Yönetimi adına başkan Nadirhan Hızlı’ Vatandaş ELİ Torbasında Soma Kömürü aldığını zannediyor. Ancak sahte basılan torbalar yüzünden kalorisi düşük kükürt oranı yüksek kalitesiz kömür alıyor. Vatandaş alıp sobasında yada ocağında yakmaya çalışıyor. Ancak yanmayınca Soma Kömürüne laf söylüyor. Onu Soma kömürü olarak aldığını zannediyor. Soma kömürü adını lekeleyen bu konunun TKİ ve ELİ önüne geçmek zorunda. Nasıl bir çok önemli markalar kendi ürünlerinin sahtesinin yapılmasına izin vermiyorsa, Soma Kömürünün adının da lekelenmesine kimsenin izin vermemesi gerekiyor’dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir