Çevre sakinleri parklarını geri istiyor

Yaz aylarında mahalle sakinlerinin oturup sohbet ettiği, temiz hava bol oksijen depoladığı parkın otoparka dönmesine mahalle sakinleri tepki gösteriyor.

Yaz aylarında çevre sakinlerinin evlerinden çıkarak oturdukları yeşil alanlardan bir tanesi olan Bülent Ecevit Parkı’nın yıkılarak yerine henüz hiçbir çalışma yapılmamasına tepki gösteren vatandaşlar Parklarını geri istiyor.
Halı sahası, çocuk parkı, kafeteryası ile Cuma mahallesi sakinlerinin evlerinin yanı başında bulunan evlerinden çıkıp örtülerini serip oturarak serinledikleri yer haline gelen Bülent Ecevit Parkı şimdilerde otoparka dönmüş durumda. Banklarının dahi kalmadığını dile getiren mahalle sakinleri Bülent Ecevit Parkı’nı geri istiyor. ‘ Yazın akşam serinliğinde evlerimizden çıkıp serinlediğimiz, çayımızı kahvemizi için sohbetlerimizi yaptığımız, çocuklarımızın halı sahada top oynadığı, küçük çocuklarımızın oyun parkında eğlendiği, Pazardan gelen vatandaş banklarında oturup biraz dinlenir yoluna devam ederdi. Ama Bülent Ecevit parkı şimdilerde araba garajı oldu. Herkes otopark olarak kullanıyor. Yaz aylarında serinleyip bir nefes aldığımız burası vardı onu da elimizden aldılar. Yaz ayına parkı bitirmeyeceklerse o zaman neden bozdular. Biz parkımızın bir an evvel yapılmasını istiyoruz’diyerek şikayetlerini ilettiler.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.