ÇAPRAZ PARK SORUNU DEVAM EDİYOR

Soma’da geçtiğimiz aylarda trafiği rahatlatmak amacıyla uygulamaya konulan çapraz park sistemi artık vatandaşı iyice çileden çıkarmaya başladı. Atatürk Caddesi üzerinde yüzlerce esnaf imza kampanyası başlatarak eski uygulamaya yeniden dönüşmesini istedi.

Sürekli tartışmaların yaşandığı yeni park sisteminde en son dün yine Atatürk Caddesi karıştı. Telekom önünde çapraz park önünde yapılan ikinci sıra park nedeniyle bir belediye otobüsü yoldan geçemeyince dakikalarca trafik kilitli kaldı. Belediye önünde kadar trafik uzarken vatandaşın gelmesiyle otobüs geçti ve trafik normale döndü. Vatandaşlar ve esnaflar çapraz park sistemi konusunda mağduriyet yaşadıklarını söyleyerek şu ifadelere yer verdi, “Sözde trafiği rahatlatmak için yapılan bu uygulama aksine bizlere büyük mağduriyet yaşatıyor. Hem esnaf, hem vatandaş olarak bu sistemin mağduruyuz. Bir an önce eski sisteme dönülmesini talep ediyoruz.”dedi.

BELEDİYE OTOBÜSLERİ EN BÜYÜK MAĞDURİYETİ YAŞIYOR

Yeni uygulamanın en büyük mağduriyet yaşayanlarından belediye otobüsü şoförleri ise çapraz parklanma nedeniyle ikinci sıraya park yapılmasıyla otobüslerin geçememesinden her gün trafiğin kilitlendiğini söyleyerek,” Her gün vatandaşlarla kavganın eşiğine kadar geliyoruz. Bir an önce eski sisteme dönülmesini talep ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.