Çakmak’tan yarıyıl mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Çakmak, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı yayınladı.
Çakmak mesajında şu sözlere yer verdi; ‘Uzaktan eğitimin kaçınılmaz olduğu bir noktaya geldiğimiz pandemi sürecinde her koşulda çocuklarımızın yanında olduğunuzu, öğrenme yolculuğunun mesafe ve mekanlardan sıyrılmış bir yolculuğa dönüşebileceğini gösterdiniz. EBA canlı ders uygulamasıyla, öğrencilerinizle göz göze ve gönülden buluşmalarınızla uzaktan eğitimi verimli kullanma noktasında en büyük motivasyonu sağladınız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en fedakar insanlarıdır!” sözünün derinliğinde yatan anlamı bu süreçte tekrar gösterdiniz.

 1. yüzyıl becerilerinin eğitim alanında hızla güce dönüştüğü günümüzde, sizlerin de her alanda donanımlı olmak ve uzaktan öğretim metodolojisini hızla uygulamak yoluyla 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine ulaşmakta engel kabul etmeksizin tüm gücünüzle varlık gösterdiniz. Mesleki proaktif kişiliğiniz ile sürekli gelişen ve geliştiren yenilikçi yaklaşımınızla, gösterdiğiniz fedakâr emeklerinizi gönülden kutluyorum.
  Kıymetli Velilerimiz,
  Bugünlerden hep birlikte çok şey öğrendik, süreçle birlikte daha da olgunlaştık. Yüz yüze eğitime ara verilmesiyle birlikte her bir ev okul görevi gördü. Bakanımızın ifadesiyle eğitim bayrağının bir ucunu uzaktan eğitimle, sizlere devrettik. Tüm sabrınız, ilginiz, sevginiz ve hoşgörünüzle çocuklarımıza uzaktan eğitim sürecinde destek oldunuz.
  Ara tatil süresince Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un “Günlük yaşamımızın aslında çocuklarımız için ne kadar zengin ve keyifli bir öğrenme ortamı olduğunu birlikte fark edelim istiyoruz.” düşüncesiyle sizler için kaleme aldığı “Hayatın İçindeki Müfredat” adlı el kitabı tatil sürecinde en önemli kılavuzunuz olacak. Unutmayınız ki birlikte geçireceğiniz kaliteli zamanlar ve çocuklarınıza göstereceğiniz ilgi neticesinde onları yeni döneme hazırlamış olacaksınız. Çok iyi biliyoruz ki güçlü Türkiye’nin mutlu çocuklarını sizlerin desteği, işbirliği ve gönül birliğiyle yetiştireceğiz. İyi ki varsınız.”
  Sevgili Öğrenciler,
  Küresel salgınla beraber her şeyin başının sağlık olduğunu bir kez daha tecrübe ettik. Bu sürecin sizlere çok şey öğrettiğini biliyorum. “Keşke okul tatil olsa, evde derslerimize çalışsak, teneffüsler daha uzun olsa, öğretmenlerimiz bize sürekli ders çalışmamızı söylemeseler gibi yakınmalarınızın, yerini “Artık okullar açılsın, ben okula gitmek istiyorum, öğretmenlerimi ve arkadaşlarımı çok özledim.” ifadelerine bıraktığı bir süreç geçirdiniz. Odalarınızı okula dönüştürerek canlı derslerinizi sorumluluk bilinciyle takip ettiniz. Gelecek hayallerinizi ertelemediğiniz, evdeyiz ama tatilde değiliz bilinciyle hareket ettiniz.
  Önümüzdeki üç haftalık ara tatilde de yeni döneme çok daha iyi bir başlangıç yapmak için tatilde olduğunuz süreyi iyi değerlendirin. Tatilde dijital cihazlarla zaman geçirmek yerine kitap okumaya, ailenizle keyifli etkinliklere, eğlenmeye zaman ayırın.
  15 Şubat’ta, sizlerin sesiyle, neşesiyle var olan okullarımızda buluşmayı büyük bir özlemle bekliyoruz.
  Tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize bir kez daha hatırlatmak isterim ki yaşamakta olduğumuz salgın hastalıkla mücadele süreci henüz tam olarak sonlanmadığından tatilde de maske, mesafe ve hijyen kurallarına özen gösterilmesi çok büyük önem arz etmektedir. Aldığımız tedbir ve gösterilecek kararlılığın bizleri okullarımızda buluşacağımız günlere taşıyacağını unutmayalım.
  Tüm bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim döneminde öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle yine bir arada olacağımız sağlıklı günlerde buluşmak üzere iyi tatiller diliyorum’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.