BİK MÜDÜRÜ CİRİT, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Basın İlan Kurumu (BİK) Manisa Şube Müdürü İdris Cirit, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Basın İlan Kurumu (BİK) Manisa Şube Müdürü İdris Cirit yayımladığı mesajında, “Değerli Basın Mensubu Arkadaşlarım,
Basın çalışanlarının haklarını düzenleyen ve yasal güvenceler içeren “212 Sayılı Kanun”un Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği 10 Ocak 1961 tarihi, gazetecilik mesleği için bir dönüm noktası olmuştur.
Gazetecilerin çalışma şartlarının kayıt altına alınması ve haklarının muhafaza edilmesi açısından büyük bir önem arz eden bugün de ; görevlerini eksiksiz, tarafsız bir şekilde yerine getiren ve en zor şartlarda bile görev aşkı ile DOĞRU HABERE ULAŞIP DOĞRU BİLGİLENDİRME yapmak uğruna gerektiğinde canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen , Kalemini doğruluk, tarafsızlık ve gerçek bilgiye aracılık etmekten yana kullanıp ,ortak gayesi devleti ve milletine doğru haberi ulaştırmak olan tüm basın camiasının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.
Vatandaşların haber alma açısından hayati öneme sahip olan basın camiası, demokrasinin dönem dönem kesintiye uğradığı zamanlarda her türlü baskı , kısıtlama ve mağduriyetlere rağmen görevlerini en iyi yapma gayreti içerisinde olmuşlardır. Dolayısıyla BASIN her zaman demokrasinin vazgeçilmez unsuru olmuştur.
Basınımızın başta yerel den Ulusal’a milli konular olmak üzere yapıcı ve sağduyulu davranarak ilkeli habercilik anlayışı ile haraket etmesi, Ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katlı sunması açısından büyük önem arzetmektedir.
Bu vesile ile GÖREV ALANIMIZ İÇERİSİNDE OLAN Manisa ilimiz başta olmak üzere ; tüm İllerimizde yıllarca gazetecilik yapmış ve bugün hayatta olmayan basın mensubu arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, görevi başında olan arkadaşlarımıza aileleri ile birlikte sıhhat ve mutluluklar diliyorum.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü tekrar tebrik ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir