Ali Uzunoğlu ismini aldı

Soma Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun ismi Ali Uzunoğlu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirildi.

1952-2013 yıllarında yaşamış, Soma’da İmam Hatip Lisesi yapımında büyük katkıları olan, Soma’nın her kesimi tarafından sevilen ve hayır dua ile anılan Ali Uzunoğlu’nun adı İmam Hatip Lisesinde yaşatılacak. Bakanlık tarafından onaylanan isim ile Ali Uzunoğlu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden yapılan açıklamada “1990’lı yıllarda Soma’ya imam hatip lisesi kazandırmak amacıyla yapılan çalışmalar sonucunda ilçemizde imam hatip lisesi açılmış ve 2009 yılında da bağımsız bir okul olarak Turgutalp’teki binasında eğitim öğretime başlamıştır.
Bu kurumun 24 derslikli binasının yapımında ve tamamlanmasında İmam Hatip Lisesi Yaptırma Derneğinin büyük katkıları olmuştur. Soma’da imam hatip lisesi açılması hususunda bu dernek bünyesinde faaliyet gösteren Ali Uzunoğlu Hoca’nın yoğun gayretleri ile okul binasının yapımı için yurt içi ve yurt dışında toplanan ayni ve nakdi yardımlarla Soma’ya imam hatip lisesi kazandırılmıştır. İlçemizde imam hatip lisesi açılabilmesi için büyük uğraş veren, nice fedakarlıklar göstererek imam hatip lisesinin temellerinin atılmasında maddi manevi hiçbir desteğini esirgemeden önderlik yapan, Soma’da sevilen ve saygıyla yad edilen Ali Uzunoğlu Hoca’mızın isminin okulumuza verilmesi Bakanlıkça uygun görülmüştür.
Proje Okulumuz bundan sonra Ali Uzunoğlu Anadolu İmam Hatip lisesi ismiyle eğitim ve öğretime devam edecektir.
Hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir