‘Yayalar için 5 adımda güvenli trafik’ uygulaması yapıldı

Soma’da 7-13 Mayıs Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında “Yayalar için 5 adımda güvenli trafik” sloganıyla uygulama yapıldı.

Soma’da ‘Yayalar için 5 adımda güvenli trafik’ mottosunun etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacıyla Soma İlçe Emniyet Müdürü Umut Er, Jandarma Başçavus Ahmet İnal, Trafik Şube Amirliği Ekiplerince sürücülere bilgilendirme broşürleri dağıtılarak uyarılar yapıldı.
Muhsin Yazıcıoğlu kavşağında (Gama kavşağı) ortak çalışma yapan ekipler, durdurdukları araçlarda bulunan sürücü ve yolculara proje hakkında bilgi verdi.
İçişleri Bakanlığı, 7-13 Mayıs Trafik Haftası çerçevesinde ‘Yayalar İçin 5 adımda güvenli trafik’ mottosunun etkin olarak anlatılması, trafik güvenliği bünyesinde yürütülen faaliyetlere toplumsal desteği artırmak, bilgilendirme, bilinçlendirme ve denetim faaliyetleri ile trafik güvenliğine katkı sağlayacak ve örnek teşkil edecek davranışları artırmak amacıyla sürücü ve vatandaşlara ekiplerce uyarılar yapılarak bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Uygulamada araçlar tek tek durduruldu ve sürücüler sözlü uyarılıp broşür dağıtıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.