Uyar Mağdurları Umutlu

Yaklaşık 8 yıldan bu yana Uyar Madencilikten tazminatlarını almayı bekleyen işçilerin sorunlarının çözümü konusunda önemli adımlar atıldı.

Uyar mağduru işçilerden oluşan bir heyet Ankara’da çeşitli temaslarda bulundu.
Uyar İşçilerinden oluşan bir heyet, Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen, Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, İçişleri komisyon üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Enerji Bakanı Yardımcısı Şerafettin Kalaycı, Maden İş Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul, Genel Mali Sekreter Zekeriya Aydın, Maden iş Sendikası Hukuk Baş müşaviri avukat Hatice Salman ile bir araya gelerek Uyar madencilik alacakları ve çözümü konusunda yapılması gereken konular görüşüldü.
Yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini belirten Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, ‘Uyar Madencilik işçi temsilcileriyle, TBMM’de Grup Başkan vekilimiz Sn. Özlem Zengin, İçişleri Komisyon Başkanımız Sn. Celalettin Güvenç ve Enerji Bakan Yardımcımız Sn. Şeref Kalaycı’nın da katılımıyla bir araya geldik.
İşçi kardeşlerimizin kıdem ve ihbar tazminatı sorunlarını inşallah yakın zamanda çözüme kavuşturacağız’ ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir