Ulaşıma Sıkı Denetim

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Soma ve Kırkağaç şehir içi minibüsleri ile taksilerde denetim gerçekleştirdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler Soma ve Kırkağaç şehir içi minibüsleri ile taksilerde denetim gerçekleştirdi. Trafik kurallarına uymayan araç sürücülerine cezai işlem uygulanırken, denetimlerin süreceği belirtildi.
Eksikliklerin giderilmesi, halkın memnuniyetini sağlamak ve kontrol mekanizmasının diri tutulmasının amaçlandığı denetim çalışmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Vatandaşların sağlıklı ve huzurlu ulaşım imkanlarından yararlanmaları için denetimlerimizi aralıksız sürdürmekteyiz. Vatandaşlarımızın daha rahat ve konforlu bir şekilde seyahat etmeleri için belli periyotlarla denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Denetimlerdeki temel amacımız; eksikliklerin giderilmesi, halkın memnuniyetini sağlamak ve kontrol mekanizmasını diri tutmaktır. Araç ve sürücülerin denetimleri sırasında araç bakım ve temizliği konusunda hassas olmaları, seyir halinde cep telefonu ile konuşulmaması gerektiğini, yolcu güvenliği konusunda durak harici yolcu almaması, araçta sigara içilmemesi, ayakta fazla yolcu, kıllık-kıyafet ve diğer eksikliklerin (ehliyet, ruhsat, muayene) giderilmesi hususunda uyarılarda bulunmaktayız. Soma ve Kırkağaç’ta toplu taşıma hizmeti sunan özel halk otobüsleri ve taksiler ekiplerimiz tarafından titizlikle denetlenmekte ve çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.