Tüm birimler Soma için çalışıyor

Soma Belediyesi, Tüm birimleri ile Soma için çalışıyor.
Soma Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelindeki günlük çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tüm merkez ve kırsal mahallelerin yol bakım ve onarım çalışmaları yapıldı. Hafta boyu süren çalışmalar dâhilinde Cadde ve sokaklarda yol iyileştirilmesi, asfalt kırığı serimi, yol zemin iyileştirmesi ve kilit taş çalışmaları gerçekleştirildi.

‘Yeşil alanlarda yoğun mesai’
Haftalık programlar ile belirlenen çalışmalar kapsamında Soma Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de saha çalışmalarını sürdürüyor. Caddelerde bulunan refüjlerde ve parklarda çim biçme çalışmalarını gerçekleştirdi. Eş zamanlı olarak mevcut çocuk parklarında yeşil alan çalışması yapıldı. Otomatik sulama sistemi kurularak yeşil alanların arttırılması kapsamında çalışmaların devam ettirileceği bildirildi.
‘Temizlik işleri ivedilikle sürüyor’
Soma Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise programları kapsamında tüm kaldırımların yıkanarak temizlenmesi işini sürdürdü. Çöp konteynırlarının da düzenli olarak yıkama işlemini sürdüren ekipler, caddelerde ve kaldırımlarda bulunan sallamalı çöp kovalarını yenileyerek montajını gerçekleştirdi. Ekipler aynı zamanda atık toplama ve kaldırım temizliği işine de devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.