Soma’ya yakışmayan kaldırımlar

Küçük Sanayi Sitesi, Seaş Sitesi tarafında bulunan kaldırımlar oluşan çukurlar yüzünden yürünemez hale geldi. Yağmur yağdığında vatandaşlar oluşan su birikintileri yüzünden yolda yürümek zorunda kalıyor.

Muzaffer Tezcan Caddesi Küçük Sanayi Sitesi Seaş sitesi tarafında kalan yaya kaldırımlarının son hali vatandaşları mağdur ediyor.
Yıllardan beri el atılamayan bu bölge vargeller kavşağından başlayarak, sanayi dükkanlarının sonuna kadar uzanıyor. Yaya yolunu kullanmak isteyen vatandaşlar gerek yolun bozuk olması gerekse de en ufak bir yağmur yağmasından sonra kaldırımların göle dönmesi ile trafik yolunu tercih ederek canlarını tehlikeye atıyor. Bu konuda şikayetlerini dile getiren vatandaşlar ‘Bozuk olan yollarda ne yürüyebiliyoruz ne de gezebiliyoruz. Bizler site etrafındaki bu kaldırımı yürüyüş yolu olarak kullanıyoruz. Yolda oluşan çukurlar, yağmur yağdığında çamur birikintileri haline geliyor. Kırık dökük, yürünmeyecek kadar bozuk olan bu yollar şehrimize gerçekten yakışmıyor. Küçük Sanayi Sitesi boyunca devam eden bu yol ayrıca şehir giriş çıkışlarında da çok kullanılan bir yol. Ancak Şehir giriş ve çıkışına bu görüntüler yakışmıyor. İlgililerin bir an önce Muzaffer Tezcan Caddesindeki kaldırımlara çözüm bulmasını istiyoruz’dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir