Soma’da LGS heyecanı

Geleceğini güzel bir eğitimle şekillendirmek isteyip harıl harıl ders çalışan 8. sınıf öğrencileri için heyecanlı bekleyiş yerini strese ve kaygıya bıraktı.
Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sınava girecek öğrencilere başarılar dileyerek Soma’da sınava girecek öğrenci sayılarını açıkladı.
Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, tarafından yapılan açıklamada “5 Haziran 2022 tarihinde LGS sınavına Soma’dan 1558 öğrenci çoklu salonlarda, 12 öğrenci ise tek kişilik salonlarda sınava katılacak. Toplamda 1570 öğrenci LGS sınavında, Sınavla öğrenci alan okullara girebilmek için ter dökecek.
Tek kişilik salonlarda engelli öğrencilerimiz veya raporlu öğrencilerimiz için açılan salonlardır. Bu salonlarda öğrenciler için kodlayıcı öğretmende görev yapacak.
Soma’da 20 okulda ve 98 salonda toplam 1570 öğrencimiz 230 öğretmen gözetiminde sınava girecek.
Birinci oturum 09.30’da başlarken İkinci oturum 11.30’da başlayacak.
Birinci oturum 50 soruluk sözel alandan 75 dakika süre verilecek, ikinci oturum ise 40 sorudan oluşan sayısal alandan 80 dakika olarak uygulanacak’ denildi.
Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek.
İkinci oturumda ise öğrencilere Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süreleri olacak.
Sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.