Soma’da Engelliler Günü Kutlandı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Soma’da çeşitli programlar düzenlenecek. 1 hafta boyunca yapılacak etkinliklerde yarışmalar yürüyüş, piknik ve bir çok etkinlikler ile engelli bireyler eğlenceli günler geçirecek.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında yürüyüş düzenlendi. Beşyol mevkinden başlayan yürüyüş Cengiz Topel Meydanına kadar devam etti. Soma Bakım ve Rehabilitasyon Aile Dayanışma Merkezi öncülüğünde yapılan yürüyüşe Kaymakam Fatih Akkaya’nın yanı sıra protokol mensupları katıldı.
Cengiz Topel Meydanına kadar eğlenceli müzikler eşliğinde giden engelliler çevre esnaflar tarafından alkışlar ile karşılandı.
Cengiz Topel Meydanındaki program ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
Günün anlamına ilişkin konuşma Kurum Müdür Yardımcısı Sibel Eylem Çetin tarafından yapıldı.
Çetin ‘ Zor günlerin ardından güzel günlere kavuştuk. Bugün özel bireylerimizin haftasının ilk günü, şükürler olsun ki hayat normale dönüyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kamu kurumlarıyla, özel kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri ile bir araya gelerek güzel etkinlikler ile bir haftayı dolu dolu geçireceğiz. Özel bireylerimizin bu özel haftasını canı gönülden, kutlar, onların eşit hak ve eşit yaşam koşulla rına kavuşması yolculuğunda hepinizi yol arkadaşlığına davet ediyorum’dedi. Soma Bir Damla Ol Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Çakmak, Engelli birey ler olarak yaşadıkları sıkıntıları ve sorun ları dile getirerek Soma’nın herkes için yaşanabilir bir yer olması gerektiğini belirtti.
Engelli Birey Emine Karaca, 1995 yılından bu yana artık Somalıların kızı olduğunu belirterek “Sadece tek isteğimiz güler yüzle bizi karşılayın. Sizi güler yüzlü görünce bizde mutlu oluyoruz” dedi. Koşu yarışmasında dereceye girenle re ödüllerinin verilmesinin ardın dan tüm kurumların ortaklaşa hazırladığı 7 bölge Türkiye Halk Oyunları gösterisi sergilendi. Program Resim Sergisi ve Küçük Fırsatlar Büyük Umutlar El Sanatları Sergisinin kurde lasının kesimi ve gezilmesi ile devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.