Soma Kurtuluş Gazetesi

Soma’da domates dikimi başladı

Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Soma sınırları içersinde salçalık ve yemeklik domates dikimlerinin başladığını duyurdu. Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hayati Aslan, ziraat mühendisi Mustafa Şahinbaş ile birlikte dikim yapılan arazilerde incelemelerde bulundu. Aslan,bereketli bir sezon geçirilmesi temennisinde bulunarak, “İlçe müdürlüğümüz sınırları içerisinde kurutmalık, salçalık ve yemeklik domates dikimleri başlamış olup hayırlı ve […]

Soma’da domates dikimi başladı
20 Nisan 2020 - 13:20 'de eklendi.

Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Soma sınırları içersinde salçalık ve yemeklik domates dikimlerinin başladığını duyurdu.

Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hayati Aslan, ziraat mühendisi Mustafa Şahinbaş ile birlikte dikim yapılan arazilerde incelemelerde bulundu. Aslan,bereketli bir sezon geçirilmesi temennisinde bulunarak, “İlçe müdürlüğümüz sınırları içerisinde kurutmalık, salçalık ve yemeklik domates dikimleri başlamış olup hayırlı ve bereketli bir sezon geçmesini diliyoruz. Avdan Mahallemizde covid-19 tedbirleri başta olmak üzere fide ve tarla kontrolleri yapılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER