Soma Kömürünün Dağıtımına başlandı

Ege Linyitleri İşletmesi, İmbat Madencilik, Soma Nakliyeciler Kooperatifi tarafından geçtiğimiz günlerde Elazığ ve Malatya’ya gönderilen kömürler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya başladı.

Ege Linyitleri İşletmesi, İmbat madencilik ve Soma Nakliyeciler Kooperatifi tarafından geçtiğimiz günlerde gönderilen 100 ton kömürün yanı sıra Türkiye Kömür İşletmelerince Soma’dan 20 bin ton, Tunçbilek’ten 10 bin ton kömürün, AFAD koordinasyonunda Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere dağıtılacağının açıklanmasının ardından başlatılan çalışmalar devam ediyor.
Afet bölgesinde görev alan Türkiye Kömür İşletmeleri Pazarlama ve Satış Daire Başkanı Cemal Baş ‘Afet nedeniyle; Malatya ve Elazığ illerimize yaklaşık 30.000 ton kömürün sevkiyatları, Kurumumuzun görevlendirildiği gün başlamıştır.
İllerin Kriz merkezleri koordinasyonu ile depremzedelerin yerli ve milli kaynağımızla Isınma ihtiyaçları, her şartta ulaştırılmaya devam etmektedir.
Kriz merkezlerinin tüm çalışanlarını, kömür dahil her yardımda göstermiş oldukları hassasiyet ve düzen nedeniyle saygı ile selamlıyorum’dedi.
Allah’tan ölenlere rahmet, yaralılara şifa dilerim’dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir