Orman Haftasında fidan diktiler

Soma’da Orman Haftası kapsamında Geventepe Maden rehabilitasyon sahasında 2550 fidan toprakla buluştu.

Orman Haftası kapsamında Soma’da Geventepe mevkinde fidan dikimi gerçekleştirildi. Programda 2550 fidan toprakla buluştu.
Kaymakam Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ali Tulup, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Küçük, Emniyet Müdürü Umut Er, İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Özgür Yılmaz, İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Kılınçal, Kızılay gönüllüleri, Öğrenciler ve Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları katıldı.
Fidan dikiminin nasıl yapılacağı anlatıldıktan sonra katılımcılar öğrenciler ve Orman İşletme Müdürlüğü personeli ile birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi.
Etkinlik sonunda basın mensuplarına açıklamada bulunan Soma Orman İşletme Müdürü Mustafa Ertekin, “21 Mart Dünya Ormancılık günü ve Orman Haftası kapsamında Maden Rehabilitasyon sahasında dikim etkinliği gerçekleştirdik. Yaklaşık 15 dönümlük araziye 500 sedir, 500 fıstık çamı, 500 badem, 500 ceviz, 200 defne ve
350 servi fidanın dikimi yapıldı.
Ormanlar, bir milletin en önemli zenginlik kaynağıdır. Orman geleceğe bırakılacak en önemli mirastır ve biz bu geleceğimizi yine minik öğrencilerimizle şekillendiriyoruz. Etkinliğimize katılarak bizleri onurlandıran herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Program sonunda katılanlara Kızılay tarafından kek ve meyvesuyu ikramında bulunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.