Oğlunun adı Soma Bilim ve Sanat Merkezi’nde yaşayacak

Çocukların daha iyi şartlarda eğitim ve öğretim görmesini isteyen Hayırsever Münire Arslan, oğlunun adını Soma Bilim ve Sanat Merkezi’nde yaşatacak.

Hayırsever Münire Arslan, Soma Bilim ve Sanat Merkezi’nde kurulacak olan Mekatronik Sınıfına 100 bin TL bağışta bulundu. 3 ay gibi bir sürede tamamlanacak olan sınıf için Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Çakmak ve Hayırsever Münire Arslan, Soma BİLSEM Müdürü Umut Kocabıyık’ın katılımı ile protokol imzalandı.
‘Orhan Arslan Mekatronik Atölyesi’ olacak
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamında gerçekleşen imza töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Çakmak, ‘Münire teyzemiz, 38 yıl Almanya’da çalışıp, emekli olmuş. Oğlu için bağışta bulunmak istedi. Bizde Soma Bilim ve Sanat Merkezimizde bulunan bir sınıfın Mekatronik Atölyesine çevirilmesi için kendisine teklifte bulunduk. Seve seve kabul etti. 60 metrekarelik sınıfımızda tüm ekipmanları ile birlikte bir liste hazırlandı. Toplam 100 bin TL’ye mal olacak sınıfımızın adını da ‘Orhan Arslan Mekatronik Atölyesi’ olacak. Böylece Münire teyzemizin vefat eden oğlunun adı bu sınıfımızda yaşatılacak. Kendisine eğitime sağladığı destek için teşekkür ediyoruz. Münire Teyzemizin gösterdiği hayırseverlik örneği, tüm Somalılara örnek olmasını isteriz.’dedi.
‘Teyzemiz, Ömrünü Hayıra adamış’
Soma Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Umut Kocabıyık ‘ Kızılören köyünden olan Münire teyzemiz çok büyük bir hayırseverlik örneği gösterdi. 21 Nisan’da vefat eden oğlunun adını Soma’da yaşatmak istedi. Bilim ve Sanat Merkezimizde bir sınıfımız Endüstri Meslek Lisesi Bilişim Öğretmeni Yasin Kırıcı ve Soma Celal Bayar Üniversitesi Mekatronik Bölümü Öğretim Görevlisi Mustafa Orhan tarafından Sınıf malzemelerinin listesi hazırlandı. Toplam 100 Bin TL’ye mal olacak sınıfımız için Münire Teyzemiz, her türlü imkanı sundu. Kendisine çocuklarımızın eğitimine sağladığı destek için ayrıca teşekkür ediyoruz. Teyzemiz ömrünü hayıra aramış. Allah kendisinden razı olsun, Tüm Somalılara örnek olsun.’dedi.
‘Kızılay’a da Araç bağışladım’
Hayırsever Münire Arslan ise ‘ Oğlum emekli olduğunda Kızılay’a, Eğitime yardımda bulunacağını hep söylerdi sohbetlerinde. 21 Nisan’da 62 yaşındayken uykusunda hayatını kaybetti. Bende onun isteklerini yerine getiriyorum. Kızılay’a ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtsın diye 207 bin TL’lik araç bağışında bulundum. Sonra 100 bin TL civarında da bu sınıf için bağışta bulunuyorum. Oğlumun adı yaşasın istedim. Allah nasip ederse daha da yaptırabiliriz’dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir