Milletvekili Özkan’nın Cumhuriyet bayramı Mesajı

Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı.

AK Parti Manisa Milletvekili Avukat Mehmet Ali Özkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin, kuruluşunun üzerinden geçen 96 yılda, büyüyen ekonomisi ve güçlü demokrasisiyle dünyanın güçlü ülkeleri arasındaki yerini aldığını kaydetti.
Cumhuriyetin 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Özkan, “Demokratik idarenin tam ve mükemmel bir ifadesi olan, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan; erdemli, faziletli insanlar yetiştiren, aynı zamanda halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu milletçe yaşıyoruz” dedi.
Kurulduğu günden bu yana her türlü saldırı ve zorluk karşısında dimdik ayakta kalan Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar varlığını sürdüreceğini ifade eden Özkan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim 1923’ten itibaren geçen 96 yılda Türkiye Cumhuriyeti, büyüyen ekonomisi, sağlık, eğitim, bilim, kültür alanındaki atılımları ve güçlü demokrasisiyle dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini almış, önemli mesafeler kat etmiştir. Son dönemde ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozan Barış Pınarı Harekatı, ülkemizin global arenadaki gücünü bir kez daha göstermiştir. Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan medeniyetin mirasçıları olarak, devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek, ülkemizi muasır medeniyetlerin ötesine taşımaya kararlıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi rahmet dilekleriyle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla anıyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.