MANEP 2023’ün Tanıtımı Soma’da Yapıldı

Manisa Eğitim Projeleri (MANEP) 2023’ün tanıtımı Soma’da Vali Ahmet Deniz’in de katılımıyla yapıldı. Soma ve Kırkağaç’taki okul idarecileri ve öğretmenlerinin katıldığı toplantıda eğitimciler MANEP 2023 için hazırız mesajı verdiler.

Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan tanıtıma Soma Kaymakamı Ahmet ALTINTAŞ, Belediye Başkanı Ali Tulup, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Soma ve Kırkağaç’taki okulların idareci ve öğretmenleri katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici konuşmasında, “Türkiye’nin en büyük sorunu eğitim değildir. Türkiye’nin en büyük çözümü eğitimdir. Eğitimi çözüm olarak görmek zorundayız. MANEP 2023 ile birlikte biz eğitimi bir çözüm olarak gördüğümüzü ete kemiğe bürünmüş vücuda gelmiş halini sayın valimizin riyasetinde hep birlikte hazırladık” dedi.
Milli ve Manevi Değerlere Sahip İnsan Yetiştireceğiz
Türkiye’nin gelişmesinde eğitimden başka enstrümanın olmadığını dile getiren Vali Ahmet Deniz “Eğitimde önemsediğimiz şeylerden birincisi akademik başarıyı yakalamaktır. İkincisi akademik başarının yanında milli ve manevi değerlerine sahip insan yetiştirmektir. Bunun için de biz kendimize özgü bir eğitim modeli çıkarmalıyız” şeklinde konuştu. “Üreten, teknolojiyi özümsemiş, bilime, bilgiye değer veren, tarihini geçmişini bilen farklılıkları zenginlik olarak gören, birbirini ötekileştirmeyen nesiller yetiştirmeliyiz” diyen Vali Deniz, bunu öğretmenlerin emeği ve desteği ile yapacaklarını söyledi. Eğitim alanında çok önemli yatırımlar yapıldığını ve nicelik sorununun büyük ölçüde çözüldüğünü de vurgulayan Vali Deniz “Nicelikteki iyileşmeye niteliği de ilave etmemiz lazım. Okullardaki fiziki mekânları ne kadar iyileştirsek iyileştirelim öğretmenlerimiz olmazsa bunu başaramayız” dedi.
Gençlerin aldıkları eğitimin yanında okuma, sanat ve spor ile de uğraşmalarının önemli olduğunu ifade eden Vali Deniz, MANEP 2023 projelerinden olan “Spor Sevgisi Okulda Başlar” projesi kapsamında Manisa genelinde 100 spor kulübü kurulacağını söyledi. Konuşmaların ardından Manisa Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 10 proje ve 3 çalışma ile ilgili sunum yapıldı. Toplantı Manisa Valiliği tarafından hediye edilen kitaplarla okuma etkinliği yapılarak sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir