“İşçi Servisleri için Yeni bir Kolaylık”

Tarım işçisi taşıyan araçların son zamanlardaki korkuılu rüyası olan J plaka uygulaması yapılan yeni düzenlemeler ile sürücülere ve sektörde çalışanlara nefes aldıracak.
Soma Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Dursun Solak, Soma Şehir İçi Hat Dolmuşları Başkanı Emin Kurban ve Yönetim Kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde Manisa Büyük Şehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi Başkan ve yetkililerini Soma’da ağırladı. Yolcu ve işçi taşıma servisleri konusuna yapılan görüşmeler ile araç sürücülerinin daha rahat bir şekilde tarım, işçilerinin taşıyacakları belirtildi.
Soma Şoförler Odası Başkanı Dursun Solak Toplantı sonrasında yaptığı açıklama ile araç sürücülerine sağlanana kolaylığa değindi. Solak, “ J Plaka ile Manisa Büyük Şehir Belediyesi Mücavir alanı dışına çıkılamıyordu. Bu nedenle Komşu ilçeler olan Savaştepe ve Kınık seferlerinde araç sürücülerimiz sıkıntılar yaşıyordu. Bu nedenle hazırlanan yasaya istinaden Manisa Büyük Şehir Belediyesi tarafından düzenlenen uygulama ile J plakası üzerine alınacak D4 belgesi ile yaşanabilecek sıkıntılarda önlenmiş oldu. J Plakası almayıp sadece D4 Belgesi olan kişiler Sefer yapacağı güzergah ve saati bildirmek sureti ile yolcu taşıyabilecek. Fakat J Plakası olup bu plaka üzerine D4 Belgesi alan araç sürücülerinde bu şart aranmayacak. Böylelikle Tarım işçilerini taşıyan, işçi servisi çeken veya yolcu taşıyan araç sürücüleri için rahatlatıcı bir kolaylık sağlanmış oldu. Konuyla ilgili Odamızı ve üyelerimizi bilgilendiren Manisa Büyük Şehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi’ne teşekkür ediyor ve üyelerimizin güvenli bir şekilde çalışmaları için bu belgeleri edinmelerini istiyoruz”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir