Evde kaldığı zamanı fırsata çevirdi

Koronavirüs zamanlarını fırsata çeviren Mustafa Çakmak, İnternetten izlediği videolar ile ahşap yakma sanatını öğrenerek kurduğu atölyede ürettiği ürünleri satarak ev ekonomisine katkı sağlamaya başladı.

Koronavirüs döneminde internet üzerinden izlediği videolar ile ahşap yakma sanatını öğrenen Çakmak, yaklaşık 1 yıldır kurduğu atölyede ürettiği süs eşyaları 70 ile 150 lira arasında değişen fiyatlarla satmaya başladı.
Ürettiği ahşap saatlerin ilgi gördüğünü söyleyen Çakmak, şehir dışından da sipariş aldığını belirtti.
Çakmak, “21 yıldır engelliyim. Engelimi aşarak, hayat mücadelemi sürdürmeye çalışıyorum. Herhangi bir kurs almadım. İnternet üzerinden izlediğim örnek videolardan ahşap yakma sanatını öğrendim. Aletlerimi aldıktan sonra da kendi atölyemi kurdum. Eksiklerim var; ama güzel şeyler yapıyorum. Artık daha fazla sipariş alabilmek için çalışıyorum. Sosyal medya üzerinden hesap açtım. Ürettiklerimi orada sergiliyor ve beğenenlere satıyorum. Ek gelir kazanmaya başladım. Amacım; atölyemi genişleterek işimi büyütmek” diye konuştu.
Engelli bireylere pes etmemeleri çağrısında bulunan Çakmak, “Asla pes etmesinler. Herkesin yapabileceği bir şey mutlaka vardır. Benim ilk engelli olduğumda tekerlekli sandalyem yoktu, anne ve babamın sırtında hastanelerde gezdim. Sandalye bulamaz durumda iken, çok şükür bu durumlara geldik. Zorlukları aştık, aşacağız. Kimse pes etmesin. Güzel günler olacak inşallah” diye konuştu.
Soma’da kurduğu Bir Damla ol Engelliler Derneği Başkanlığını da yaptığını açıklayan Çakmak ‘Engelli kardeşlerimizin sorunlarını biliyor ve çözüm yolları konusunda da gerekli çalışmaları yapıyoruz’dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir