‘EN KIYMETLİ HAZİNEMİZ ANNEMİZ’

Eğitim Bir Sen Soma İlçe Temsilciliği’nden anneler günü nedeniyle bir açıklama yapıldı.

Soma İlçe Temsilcisi Nurullah Kahraman açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Sevginin, şefkatin, merhametin sembolü, çocuklarının mutluluğu ve başarısı için her türlü zorluğu göze alan annelerimiz, güçlü millet yapımızın hissi, ahlaki, insani temsilcisi ve teminatı, benliğimizin mimarı, en kıymeti hazinemizdir.
Karşılıksız ve şartsız sevgiye, fedakârlığa, insanı insan yapan tüm değerlere sahip annelik, en kutsal görevlerden biridir. Anne, ailenin temel direği, hiç eksilmeyen bir sevginin, sonsuz bir sabrın, fedakârlığın, iyiliğin, şefkatin, en temiz ve en masum duyguların simgesidir. Çocuklarını iyi ve sağlıklı bir şekilde yetiştirebilmek için büyük fedakârlık gösteren anneler, yarınların güçlü temellerini de atmaktadır.
Güçlü toplumun çekirdeği olan ailenin temel dayanağı ve direği annedir. Anne güçlü olursa aile, aile güçlü olursa toplum ve millet güçlü olur. Annelerin duyarlılığını gözetmeyen hiçbir çare ve çözüm, insanlığa hizmet edemez, etmemiştir.
Anne sevgisi, belli kalıplara sığmayan yüce bir sevgidir. Bizleri bugünlere getiren annelerimiz için ne yapsak azdır, haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Bizler için tüm zorluklara göğüs geren, bizlere iyiliği, dürüstlüğü, doğruluğu, güzel ahlakı öğreten, geleceğimiz için gecesini gündüzüne katan annelerimizin kıymetini çok iyi bilmeli; ömrümüzün sonuna kadar onları baş tacı etmeli, evlat sevgisini en güzel şekilde onlara yaşatmalıyız. Annelerimize sevgimizi her fırsatta göstermeli, onlara karşı sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Onların ne kadar kıymetli olduklarını, kendilerine daima hissettirmeliyiz.
Günümüzde, kapitalist sistemin tüketim kültürünün aparatı kılınan özel gün anlayışının ötesinde, hayatımıza belirleyici dokunuşlar yapan annelerimize, tek bir günle sınırlandırarak değil, zamanın üstünde bir paye ile kıymet vermeliyiz.
Hayatımızın her anında emek veren annelerimizin çalışma hayatında çalışma şartlarının iyileştirilmesi, anneliklerini örselemeyen haklarla donatılması için mücadele ettik, etmeye de devam edeceğiz. Biliyoruz ki, aile kurumunu göz ardı etmek, sadece aileyi değil tüm toplumu tahrip edecektir.
Eğitim-Bir-Sen olarak, hayatın tüm güzelliklerine layık olan, varlıkları bize güç veren, varlığımızın gerçek mimarı bütün annelerin Anneler Günü’nü tebrik ediyor, kendilerine sağlık ve mutluluklar diliyoruz.”
[13:14, 11.05.2021] Bahar Övümlü: Yoksulun Yanında Muhtacın Hizmetinde

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Covid-19 virüsünün ortaya çıktığı ilk andan itibaren vatandaşın yanında oldu. Başkan Cengiz Ergün’ün talimatı doğrultusunda tüm ilçelerde gıda bankalarından yararlanan vatandaşlara aylık temel ihtiyaçları ile birlikte Ramazan erzak kolileri, Sosyal Hizmetler ve Zabıta Daire Başkanlıkları işbirliğiyle evlerine götürülerek, teslim edildi.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla Başkan Cengiz Ergün’ün öncülüğünde il genelinde gıda bankalarını hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, gıda bankasından aylık olarak yararlanılan gıda yardımlarını, Çölyak hastaları erzak paketlerini ve Ramazan gıda kolilerini vatandaşlara ulaştırmaya devam ediyor. Koronavirüs salgınının ülkemizi etkisi altına almasıyla birlikte her alanda vatandaşların yanında yer alan Büyükşehir Belediyesi, Başkan Cengiz Ergün’ün talimatı doğrultusunda vatandaşların evlerinde kalmalarını sağlamak ve sağlıklarını korumak adına 17 ilçede Fen İşleri, Ulaşım, Zabıta ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlıkları aracılığıyla aylık temel ihtiyaçlarını adreslerine teslim etti.
“Hemşehrilerimizin yanındayız”
Çalışma hakkında Manisa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Başkan Cengiz Ergün öncülüğünde sosyal belediyecilik alanında da çalışmaların titizlikle sürdürüldüğü belirtildi.
Açıklamada, “Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal hareketliliği azaltmak adına bir takım tedbirler uygulanmakta. Bu sürecin ilk anından itibaren Büyükşehir Belediyesi olarak hemşehrilerimizin yanında yer aldık. Bu bağlamda gıda bankalarımızdan yararlanan tüm vatandaşlarımızın aylık temel ihtiyaçlarını evlerine kadar teslim etmeye devam ediyoruz. Pandemi sürecinde de yoksulun yanında muhtacın hizmetindeyiz. Bu vesileyle hemşehrilerimize tedbirleri hatırlatıyor, inşallah bir an önce bu salgından kurtulmayı diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.